zavřít

„Psychonauts 2 jsou pořád daleko“, říká Schafer

Windows

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud něco v posledním týdnu zahýbalo herním byznysem, byl to úspěch Tima Schafera s financováním svého projektu skrze Kickstarter.

Okamžitě tak nastaly spekulace ohledně toho, jestli Schafer nevyužije ten samý systém u financování vysněných Psychonauts 2. Jenže na to by podle Schafera nestačil ani Kickstarter.


Zatímco na chystanou adventuru se vybralo 1,8 milionu dolarů, vývoj Psychonauts stál 13 milionů – a to je pořádný rozdíl. I proto Schafer nepropadá nějakému entuziasmu. Překvapivá nabídka pak přišla ze strany Markuse 'Notche' Perssona, který na Twitteru poznamenal, že by takovou sumu do Psychonauts 2 vložil.

Pro Schafera to bylo poměrně překvapivé. „Bylo to, jako kdyby mě někdo požádal o ruku na baseballovém zápase skrz jumbotron“, vysvětluje. „Jenže tyhle věci zaberou čas, než je naplánujete, takže prosím, nečekejte v brzké době nějaké oznámení Psychonauts 2“. Takže ne, ani přes možnosti Kickstarteru ani přes ochotu Perssona participovat, nehodlá Schafer spouštět nějaké bezhlavé dobrodružství. Sám totiž ví, že jedna věc je hru vydat a druhá zajistit, že se vám také něco vrátí. A tak momentálně se svou společností Double Fine raději postupuje po malých krůčcích.

Tagy: byznys adventura

Zdroje: Shacknews

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.