PlayStation 4 se slíbených funkcí dočká, Sony jen neví kdy
zdroj: tisková zpráva

PlayStation 4 se slíbených funkcí dočká, Sony jen neví kdy

19. 6. 2014 12:44 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Pamatujete na sliby ohledně nových konzolí, konkrétně PlayStation 4. Já rozhodně ne, jak mi připomněli kolegové z Kotaku citacemi z loňské tiskovky Sony. S některými nesplněnými sliby následně konfrontovali Šúheje Jošidu a jeho odpověď se dala čekat: „Děláme na tom. Kdy to bude? To nevíme.“ Závěr je ale takový, že prozatím chybějících funkcí se PlayStation 4 dočká, protože je v Sony nesmetli ze stolu jako prošlé sliby.

První ze slíbených a ještě nedodaných funkcí je „suspend“ mód, který umožní konzoli uspat při rozehrané hře a následně začít ze stejného místa bez nutnosti ukládání pozice. Zní to užitečně, byť nejde o přelomovou funkci. „Náš tým na tom dělá,“ vysvětluje Jošida. „Některé funkce oznámené loni v únoru nebyly plánované pro vydání konzole.“ Kdy budou tyto prvky hotové, se prý ptá týmu každý týden, protože chápe, že na ně fanoušci čekají.

Další slíbená funkce je záležitost spíše sociálně-interaktivní. Vaši přátelé s vámi mohou komunikovat během hraní (třeba vám psát vzkazy na obrazovku) a vy jim můžete odpovídat. Navíc, kamarád, který hru už dokončil za vás, může vzít ovládání a dokončit za vás pasáž, která vám nejde. Samozřejmě přes internet, ne, že bude stát vedle vás a fyzicky vezme ovladač do ruky, tuhle funkci už PS4 má.

Ani jedna z funkcí mi nijak zvlášť nechybí, zvláště o tu druhou nestojím, ale sliby se mají plnit a jsem si celkem jistý, že dnešní „socializované“ hraní se streamováním a kecáním u hraní tuto možnost přivítá.

Mimochodem, kdyby vás, podobně jako nás na E3, napadlo, že po všech těch odkladech nemá Sony na letošek moc exkluzivit (jen Driveclub a LittleBigPlanet 3), vězte, že si z toho Jošida nic nedělá, protože zapomínáme na nezávislé tituly, kterých bude hodně a musíme si uvědomit, že vývoj AAA exkluzivit je pořádně drahý.

Nejnovější články