zavřít

Loňská stolní hitovka Na křídlech se brzy objeví na počítačích a Switchi

Windows Switch

- Deskové hry autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Wingspan, v českých končinách známý jako Na křídlech, je překvapivý hit loňského roku. Na veletrhu stolních her v Essenu se po něm jen zaprášilo a náklad české verze zmizel z obchodů mnohem dřív, než jste si ho stihli pořídit pod vánoční stromeček. Netrvalo dlouho a vydavatelství Stonemaier Games pověřilo polské studio Monster Couch vytvořením digitální verze, která vyjde během jara.

zdroj: Monster Couch

Na křídlech je strategická karetní hra pro 1 až 5 hráčů, kteří lapají do svých voliér rozličné ptactvo, pro které následně shánějí potravu. Letci se jim záhy odmění snůškou vajíček, a i když je zde téma ornitologie krásně zapracované do herních mechanizmů, nějakým těm ústupkům se nevyhnulo.

Karty ptáků vynášíte do jedné ze tří řad podle jimi preferovaných biomů. Někteří ptáci mají okamžité schopnosti, jiní se aktivují v tazích soupeřů, další přijdou ke slovu pokaždé, když spustíte akci spojenou s jednou z řad, ať už jde o shánění potravy, snášení vajíček, nebo hledání nových exemplářů.

zdroj: Monster Couch

Na křídlech je z řad her, které označujeme jako engine building. Deska se vám postupně plní kartami, které vylepšují základní schopnosti, a čím déle jste ve hře, tím toho děláte víc. Síla deskovky nepramení pouze z čistoty mechanizmů, ale i jejich provázání s tématem a překrásnými ilustracemi.

V základní hře naleznete 170 různých karet zobrazující různé druhy ptáků. Všichni se v chystané digitální adaptaci rozpohybují a rozezvučí, čímž pádem se do hry dostanete ještě víc příjemné atmosféry.

zdroj: Archiv

Počítačový Wingspan bude jinak naprosto stejnou hrou jako na stole, i když zatím nebylo oznámené zdigitalizované rozšíření Perutě Evropy, které v uplynulých dnech ve fyzické podobě dorazilo do Česka a obsahuje ptactvo našeho kontinentu. Digitální Wingspan vyjde v následujících měsících na Steamu a Switchi.

Tagy: ptáci karetní deskové hry stolní adaptace

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.