zavřít

I DayZ, mod pro Arma II, byl napaden hackerem

PC

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Vážně? Vážně? Pardon, ale, moji drazí, co z toho máte? Před nějakým časem jsme psali o velmi zajímavém zombie modu pro Arma II jménem DayZ, který momentálně běží jen pro potěchu komunitu, protože je stále ve vývoji.

Nicméně nějaký jedinec s malým egem se rozhodl, že nějaká vstřícnost ke komunitě se prostě vyplácet nesmí a tak se rozhodl udělat v modu pěkně, po česku, bordel.


Došlo k prolomení ochrany, přičemž daný jedinec (nechci být v článku vulgární) se pokusil vytvořit ze serverů botnet. K prolomení došlo na US serveru a hacker se dostal k emailovému účtu, kde byly detaily pro FTP vývojářů. Následně toho využil, aby na US hostitelský server pro soubory nahrál vlastní škodlivý soubor. Pokud byste náhodou stahovali z US mirroru, pozor na soubor dayz_auto_updater.exe a pro jistotu si projeďte počítač antivirem. Zde najdete log, kde asi tak hledat.

Vývojáři už samozřejmě napadený server odpojili, identifikovali, kdo prolomil ochranu a zahájili legislativní kroky. Nutno říci, že se tým, který na DayZ pracuje, pořádně naštval, což prezentují i v diskusním vláknu věnovaném celé kauze. Dokonce zveřejnili pár detailů o oné osobě, mimo jiné to, že se tři měsíce vydával za ženu, prodává zlato za reálné peníze z Runescape a má opravdu rád nejmenovaného výrobce hamburgerů. Nicméně vyzývají fanoušky hry, aby mu neposílali výhrůžky a nezveřejňovali žádné své detaily v daném vlákně, protože bude probíhat vyšetřování a není vhodné vše komplikovat.

Každopádně, co bylo třeba opravit je prý opraveno a tým si nyní dá pořádný pozor na podobné exoty, kteří mají za cíl ničit ostatním zábavu a znehodnocovat práci.

Tagy: zombie modifikace hack

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.