zavřít

Fortnite okopírovalo "pingování" z Apex Legends

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Jednou z předností battle royale od studia Respawn Apex Legends je šikovný pingovací systém, kterým můžete parťáky upozornit na zajímavá místa, konkrétní výbavu a náboje nebo třeba na přítomnost nepřátel. Konkurenční Epic s Fortnite neztrácel čas a v zahájené osmé sezóně přišel s navlas stejným systémem. Tím ale kopírování zřejmě zdaleka nekončí.

Zdá se, že se tvůrcům Fortnite zvládla Apex Legends dostat pod kůži dostatečně hluboko, protože implementace pingování jim od vydání Apexu nezabrala ani měsíc. Systém přitom funguje téměř stejně, postavy sice nemají konkrétní hlášky spojené s danou věcí nebo hrozbou, všichni v týmu ovšem slyší zvukové upozornění a daný předmět, truhla či nepřítel se jim na chvíli zvýrazní.

Jeden klik označí zbraň, místo nebo předmět, dvojklik značí nebezpečí, což je taky prakticky stejné. Nápadná inspirace se ale zřejmě nezastavila u pingování, jedna z čerstvých inovací v osmé sezóně totiž naznačuje i brzkou možnost oživování padlých parťáků.

Na mapě se objevila tajemná dodávka, nad níž se vznáší hráčský hologram. Tvůrci navíc přiznali, že mechaniku oživování plánují do hry přidat a i v tomhle případě se odlišnosti od Apex Legends hledají jen obtížně. Uživatel FortTory na Twitteru z herních souborů zjistil, že se dodávka jmenuje Second Chance Van, totiž „dodávka s druhou šancí“, a našel i nový model s jakýmisi kartičkami, které z mrtvol kamarádů budete muset zřejmě sebrat a donést k onomu autu.

Přidání okopírovaného systému oživování je tak po pingování jen otázkou času. Říká se, že kopírování je nejvyšší formou obdivu, v nelítostném konkurenčním boji to nicméně zní spíš nehezky... Rozhodně ale bude zajímavé sledovat, s čím originálním v tomhle souboji kdo a kdy přijde.

Tagy: online zombie akční sci-fi multiplayer FPS first person střílečka casual eSport Titanfall battle royale

Zdroje: Twitter

Kupte na CZC.CZ

 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.