zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme hack’n’slash Devil May Cry

PlayStation 4 Windows PlayStation 2 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Retro autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V uplynulých dnech spousta z vás nejspíš strávila čas s Devil May Cry 5, což zavdává ideální příležitost pro návrat zpět ke kořenům série. Proto si v dnešním Retro GamesPlayi zahrajeme Devil May Cry z roku 2001, původně pouze na PlayStation 2. Série se velmi volně inspiruje Božskou komedií od italského básníka Dante Alighieriho, jehož jméno taky nese hlavní hrdina.

Dante musí pomstít vraždu své matky tím, že z povrchu zemského vyhladí všechny démony, což obvykle provádí prostřednictvím velmi dynamických soubojů s množstvím komb a řetězených útoků. Za osmnáct let se her ze série Devil May Cry prodalo mnoho milionů kopií a právem náleží mezi herní klasiky.

Sledujte živé vysílání Retro GamesPlaye dnes od 16 hodin na našem YouTube kanále, během kterého můžete Honzovi s Pavlem také psát do chatu své dotazy a připomínky. Naše videa můžete po skončení přenosu kromě YouTube sledovat také v archivu na webu.

Tagy: Devil May Cry (série) akční bojovka hack and slash

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.