zavřít

Mirrors Edge na PC až během zimy

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Konzolové verze přelomové akce prostě mají prioritu. Překvapuje to ještě někoho?

Electronic Arts dnes oficiálně přiznali odsun PC verze přelomové akce se skákáním po střechách Mirrors Edge na blíže nespecifikované období kalendářní zimy, čímž potvrdili včerejší změny data na amerických obchodech, které teď uvádí leden 2009. Přesné důvody odkladu oznámeny nebyly. Ale nikdo by se asi nedivil, pokud by šlo klasicky o ty strategické, tzn. aby (tradičně předčasné) šíření pirátské PC verze neublížilo odbytu, resp. tržbám z mnohonásobně více prodávaných konzolových verzí. Dosud se počítalo s tím, že se tato hra od studia DICE (tvůrci Battlefieldu) objeví na všech platformách souběžně.

Zároveň EA upřesnili definitivní termín upřednostněných X360/PS3 verzí - pro Evropu už na 7. listopadu, v USA o pár dnů později. Odklad PC verze tedy bude na každý pád v řádu měsíců, podobně jako u Assassins Creed, Devil May Cry 4, Turoka a mnoha dalších her z poslední doby. A naopak narozdíl od Brothers in Arms Hell's Highway, v jehož případě jde nakonec jen o týden. Pokud by existovala nějaká aktuálně funkční a spolehlivá ochrana, je otázka, zda by tato rozhodnutí někdo z vydavatelů "musel" činit.

Ještě před plnou verzí, tedy někdy na přelomu října a listopadu, se na obou konzolích objeví demo Mirrors Edge s prologem, spočívajícím v tutoriálu a úryvku singleplayerového příběhového módu. Předobjednávající (od 26.9.) navíc získají kód pro aktivaci Time Trial módu v demu, i s možností srovnávat své časy s přáteli (ghost režim) - více o Mirrors Edge v našem předešlém zpravodajství.

zdroj: CVG

jd

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.