zavřít

Long War udělá z XCOM 2 mnohem taktičtější a náročnější zážitek

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

O nadcházejícím modu Long War do XCOM 2 jsme slyšeli už v minulosti, ale teď se na povrch světa dostaly nové detaily, a to rovnou skrze oficiální web hry. Long War toho mění hodně a celou hratelnost druhého XCOMu posune směrem ke strategičtějšímu, náročnějšímu a taktičtějšímu zážitku.

Patří sem například nutnost spravovat odboj v rámci každého kontaktovaného regionu zvlášť. Každý region má navíc určitý počet rebelů, které můžete přiřadit na jeden ze tří úkolů. Buď mohou hledat suroviny, rekrutovat nové vojáky i rebely, nebo sbírat informace, na jejichž základě vám pak hra generuje nové mise.

Do každého z regionů můžete také poslat jednoho „poradce“ – vědce, inženýra či vojáka. Takový poradce má pak na svou oblast v daném regionu pozitivní vliv, a navíc může zvýšit jeho obranyschopnost sebráním adventího MEC a jeho předělání skrze perk Full Override.

Počítat byste měli ale také s možnou smrtí rebelů během odplaty, jiných misí a také s možností, že jeden z rebelů může být jen Faceless v přestrojení. Vývojáři nadělí Adventu také novou umělou inteligenci, která se bude snažit přesunout jednotky z vedlejších regionů do vaší lokace.

XCom2+2017-01-11+18-26-20-01

A pokud se bude v některém z regionů cítit Advent pevný v kramflecích, nebude s vybudováním výzkumných budov váhat. V případě, kdy mu takový region zaberete, se pak může o jeho znovuzískání pokoušet silou.

Long War pak přidá ještě možnost vysadit několik posádek najednou, přičemž v takovém případě hrajete každou takovou misi zvlášť. Kdy mod vyjde zatím není jasné, ale tvůrci slíbili, že brzy dodají další detaily.

Tagy: XCOM (série) strategie sci-fi e3 2015

Zdroje: XCOM

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.