zavřít

Jaká má být PC verze hry Fallout 3?

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dobře vyladěná a optimalizovaná, a hlavně s jen mírnou protipirátskou ochranou. + NOVÝ TRAILER Z TGS

Inu Bethesda se dušuje, že hodně povedená a vyladěná. Jak také jinak. PR manažer Pete Hines v téhle souvislosti objasnil a prozradil některé zajímavé informace. Na prvním místě je asi důležité povědomí, že ochrana bude ve hře řešena způsobem, jaký měl Oblivion (tedy pouze ověření originálního DVD). Potěší i informace o tom, že hra nemá mít omezení co do počtu svých instalací. Nicméně v kontextu výše vyřčeného je třeba podniknout adekvátní kroky, aby se velká investice tvůrcům navrátila zpět. Z toho důvodu se Fallout 3 objeví v nabídce různých online distribučních kanálů - ano, zase je v hlavní roli ona oprávněná obava z pirátské scény. Navzdory masivnímu rozšířenému pirátství ale chtějí v Bethesdě i nadále podporovat PC platformu, přičemž zmiňují početnou PC klientelu kupř. ve střední a východní Evropě.

Hines dále avizuje, že optimalizaci PC verze byla věnována opravdu velká pozornost, podpořená úzkou spoluprací např. s Nvidií. A samozřejmě trochu smutně podotýká, že vyladění a rozeběhnutí X360 inkarnace je mnohem snazší proces, alébrž jak známo, na rozdíl od PC má neměnnou konfiguraci a proto je celý vývoj lehčí.

Zde se hodí připomenout, že v případě multiplatformového záběru většiny herních produktů PC hráči s velkým despektem mluví o jisté "konzolifikaci" hry, v níž pak postrádají určité PC standardy. Zástupce Bethesdy se ale dušuje, že ve Fallout 3 hráče nic takového nečeká. Projekt má mít standardní, velice intuitivní ovládání skrzevá klávesnici a myš (nicméně je zmiňována i podpora gamepadu) a četná pochybení viděná v Oblivionu - s interfacem, nevhodně zvoleným fontem atd., se už nemají opakovat. Přičemž podobně co v Oblivionu je v plánu další obsah nabízený posléze ke stažení. Tolik k PC verzi. Na závěr si pro změnu nový PS3 trailer vypuštěný k příležitosti veletrhu Tokyo Game Show, v němž se nenechte zmást uváděným prosincem 2008, což je pouze japonský termín.


Fallout 3 TGS trailer - stažitelná verze (30 MB, HD)

Fallout 3 ve zbytku světa vyjde 31. října pro PC, PS3 a X360, u nás v české verzi od Cenegy Czech (předobjednat) - více v našem dřívějším zpravodajství:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY::
Shrnutí první recenze Fallout 3  [7.10.2008 11:11 - jd]
První krůčky ve Fallout 3  [1.10.2008 14:14 - mart]
Putování skrze Fallout 3 s dobrou karmou  [28.9.2008 17:17 - mart]
zdroj: Shacknews, GT

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.