zavřít

Grand Theft Auto, puzzly a emzáci - Mugsters se experimentování nebojí

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Přílet mimozemšťanů může mít stovky nemyslitelných následků. Jednou nám tu postaví pyramidy, příště dosadí na trůn svého zlomyslného prezidenta a nebo nás pouhým mávnutím ruky vyhladí. Ale ti z Mugsters dělají prostě bordel. Berou lidské zajatce. Chrání tajuplné krystaly. A bojují s vámi!

Mugsters je dílo jediného finského vývojáře Rika Tamminena a přestože se jedná o jeho první pokus o proražení na počítačích a konzolích, s tvorbou her má slušné zkušenosti. Během své nezávislé kariéry se postaral o již osm mobilních her pro zařízení s iOS, z nichž za zmínku stojí balanční hra Pinna – Unicycle for your nerves a dva díly logické hříčky Incurve. S Mugsters ovšem Tamminen sáhl po pomoci vydavatele Team 17.

Mugsters je ostatně mnohem větší dílo s otevřeným světem, minimalistickou low-poly grafikou a izometrickým pohledem. Vlastní hratelnost nelze označit jinak než za sandbox. Možná víc než kdy jindy platí, že se ocitáte na interaktivním pískovišti, kde jsou vaše cíle jasné od samotného začátku – zachránit zajatce, posbírat krystaly a pozabíjet mimozemšťany.

Na co z toho se vrhnete jako první a v jaké části mapy, je zcela na vás. Stejně tak je na vás způsob vyřešení předpřipravené situace. Po světě můžete pobíhat po svých, mlátit emzáky holýma rukama nebo na ně shazovat klády s hřeby.

Stejně tak můžete naskočit do jednoho ze třiceti vozidel, ať už jde o prosté autíčko, pickup, náklaďák, sanitka, kombajn nebo dokonce letadlo. Pak už jen stačí najet do davu nezvaných cizinců smykem, projet skrze stavbu, spáchat kamikaze… Záleží jen a pouze na vaší představivosti a na možnostech enginu. Veškerá zábava totiž stojí a padá na fyzice, díky které často dochází k nečekaným situacím.

Kromě destruktivní cesty se můžete vydat cestou „hádanek“, kdy se ke kýženému cíli dostanete třeba přes stisknutí tlačítka, do kterého musíte vletět autem přes hlubokou propast. A teď si celou tu taškařici jménem Mugsters zdvojnásobte, protože se k vám do lokální kooperace může připojit kamarád. To bude teprve chaos. Ale až někdy v příštím roce na PC a konzolích.

P.S.: Pokud holdujete gifům, mrkněte na Tamminenův Twitter.

Tagy: puzzle sandbox akce

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.