zavřít

Černobílé město z De Blob dobarevna

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Chcete si zahrát na malíře a vrátit světu barvu? Právě o tom bude wiičková kombinace Katamari Damacy a omalovánek.

Ve stopách Katamari Damacy a Okami se snaží jít tenhle týden oznámená hra De Blob pro Wii, jejíž kořeny přitom leží na PC. Na něm se totiž představila coby freeware demo nadaných holandských studentů, přičemž jejich nápad se nyní snaží dále rozvinout v Blue Tongue, kteří de Blob připravují pro jaro příštího roku. Příběhový rámec nás zavede do fiktivního světa, jehož ovládá organizace I.N.K.T., která jej zbavila všech barev a hudby. Na vás, jako roztomile čertovské kouli, bude uvést věci do pořádku.


Pomocí analogové páčky na nunchuku tak budete navigovat avizovaného hlavního hrdinu obrazem, konzumovat barevné ikony, čímž se změní i vaše zabarvení, které dotekem s příslušným objektem přenášíte dál a oživujete tak zdejší neutěšené scenérie. Koule v tuto chvíli evokuje nasáklou houbu, neboť s každým dalším tahem, resp, obarvením, se umenšujete. Vyjma kotoulení je pamatováno i na výskoky prováděné nenuceným pohybem wiimote, čímž se dostanete na střechy budov, alébrž je to tady celé poněkud menších rozměrů. Samozřejmě, že třeba takové stromy se pouze probudí do své dřívější krásy, namísto toho, aby se změnili dle vaší barevné dispozice.


De Blob E3 nahrávka, další podobná videa

Komplikace mohou nastat při konfrontaci se "strážci" zdejších pořádků, stylově nazvaných jako Inkiové, které pacifikujete cizelérským skokem na jejich hlavu, odkoukaným vůčihledně ze série Mario Bros. Pak se ale musíte někde umýt, smýt jejich nebezpečnou inkoustovou barvu. Pochopitelně se počítá s nutným plněním různých úkolů, jako vybarvení určité části světa určitou konkrétní barvou, kde je zase nutno brát v potaz, že jste-li zrovna červení a narazíte na modrou ikonu, výsledkem tohoto spojení bude purpurová koule. S níž si budete moci vyrazit i směrem do multiplayeru, počítá se s hrátky až čtyř lidí (byť se záhadně mluvilo toliko o split-screenu) a logickou přetahovanou o to, kdo zde obarví největší herní plochu. Navrch lze provést fyzický útok na slabšího protivníka (v momentě, kdy vypotřebuje většinu získaného barviva a zmenší se), kterého v tento okamžik zamáčknete jako nějaký obtížný hmyz. Příjemné ovládání a sympatická herní náplň jsou hlavními devizami de Blob, projektu, o němž se mluví také v souvislosti s handheldem DS.
zdroj: GameSpot

mart
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.