zavřít

Zítra se v Praze uskuteční čtvrtý ročník charitativního esportového turnaje GG Prague

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Esport u nás možná není tolik populární jako v jiných zemích světa, ale o jeho vzrůstající oblibě není pochyb. Digitálnímu sportu se už nevěnují jen specializované weby, ale setkáte se s ním i na televizních kanálech. Sem tam proběhne i nějaký ten turnaj. Ale zatímco ve světě hráči soutěží o miliony do vlastních kapes, v Čechách se zítra hraje Counter-Strike: Global Offensive pro charitu.

Čtvrtý ročník esportového turnaje GG Prague 2019 startuje již zítra v 10 hodin ráno v budově Microsoftu na adrese Vyskočilova 1561/4a. Pokud se nemůžete dostavit, nezoufejte. Celá akce bude totiž streamovaná na Twitchi pořadatelů, ale i spolupracujících streamerů, mezi které v minulosti patřili třeba Jirka Král a Pedro.

Nicméně tyto osobnosti české herní scény nebudou soupeřit v turnajích. Těch se totiž zúčastní jen zaměstnanci přihlášených firem, které tak podpoří Nadaci Jonášek. Příspěvky těchto partnerů, výtěžek ze startovného a donaty na Twichi poputují na nové vybavení pro dětské nemocnice. Předchozí tři ročníky dohromady vybraly na 360 tisíc korun.

„Herní průmysl zažívá u nás i ve světě neuvěřitelný boom a kontinuálně upevňuje svou pozici vedle tradičních sportů. Celosvětově sleduje hraní her dokonce více lidí než hokej. Toho jsme se rozhodli využít s konceptem GG Prague a s myšlenkou pomáhat druhým oslovit také mladší generaci, mezi níž je e-sport nejpopulárnější," říká Ladislav Dyntar, zakladatel týmu eSuba, který turnaj organizuje.

O víkendu tak můžete pomoci dobré věci, a ještě se u toho pobavit sledováním Counter-Striku. Pokud tedy nedáte přednost zmiňovanému „méně populárnímu“ hokeji…

Tagy: charita turnaj FPS eSport

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.