zavřít

Závodní Lightfield vám zamotá hlavu a prověří vaši orientaci v prostoru

PlayStation 4 Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Jak se jmenujete?“ ptá se znuděná policejní hlídka patrolující dálnici D1. „Lightfield,“ odpovídá neonově zbarvená cizinka. „Jaký je vaše zaměstnání?“ pokračuje policista. „Jsem hyperfuturistická omnidirekcionální na přesnosti založená konzolová závodní arkáda.“ Strážce zákona podezřívavě svraští obočí: „Tak vy si budete vymejšlet náhodný slova a dělat ze mě blbce, jo? Vystupte si!“ Ale Lightfield už je v tu chvíli dávno za sedmero horami a nikdo s tím nic nenadělá. Protože rychlost a absolutní volnost pohybu jsou zakódované hluboko v jejím DNA a než se nadějete, je pryč.

Základní myšlenka je velmi jednoduchá: máte před sebou rozsáhlé, roztahané mapy plné nemožné, abstraktní architektury, a v nich se závodí pomocí hbitých raketek. Háček je v tom, že vás nečekají předem definované trasy – můžete si letět, kam chcete, a proplést se surrealistickým bludištěm na vlastní pěst. Vaše lodička se totiž umí uchytit na kterémkoli povrchu, může letět jakýmkoli směrem a chovat se přesně tak, jak to vyžaduje tenhle šílený parkour budoucnosti.

Ačkoli máte k dispozici i singlové módy Time Trial nebo Classic Race, největším lákadlem Lightfieldu je jednoznačně hra více hráčů. V ní můžete s kamarády nejen závodit, ale i prozkoumávat spletité úrovně, a to jak v online multiplayeru, tak v lokálním splitscreenu. Jen musíte počítat s kostlivcem ve skříni, jímž je fakt, že jinde než na čtvrtém PlayStationu či Xbox One si Lightfield (minimálně zpočátku) nezahrajete. Hra by měla vyjít někdy v průběhu letošního jara.

Tagy: Závody rakety futuristická

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.