zavřít

Your Star představuje hororovou cestu chlapce a jeho plyšového medvídka

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Po třech letech vývoje vyšel nezávislý mix adventury a RPG Your Star, který tématem rozhodně nespadá do tradičních příběhových modelů. Jeho hlavním hrdinou je chlapec, který se ocitl v děsivém domě, kde musí najít svou ztracenou sestru a k ruce má jen plyšového medvídka. Což není zase tak málo. Jelikož je dům plný agresivních Stínů, se kterými se musí utkat, počítejte i se souboji, stejně jako řadou puzzlů.

Hra vznikla v Game Makeru a prvním, čím vás upoutá je její ponurá, ručně kreslená grafika, která jí dodává svíravou atmosféru. Ta celkem vystihuje situaci malého chlapce, který se ocitl ve strašidelném domě, který se navíc rozléhá hned v několika dimenzích. V domě navíc není žádné světlo, to jediné, které máte k dispozici, vyzařuje vás plyšový medvídek, který je tak zhmotněním dětské fixace na jejich plyšové kamarády.

Zároveň ale medvídkovo světlo přivolává Stíny, které se jej snaží pohltit a plyšáka tak zničit. V tu chvíli přichází řada na chlapce, který se Stíny musí bojovat. K tomu slouží dvě statistiky – Mind, která představuje jeho sílu odolávat šílenství a Will, která symbolizuje jeho sílu při boji. Oboje budete moci vylepšovat pomocí předmětů, kdy třeba naleznete nové oko pro medvídka, což vám zlepší udělené poškození v boji.

Kromě bojů a prozkoumávání temných zákoutí na vás ve hře čekají i logické puzzly, které hru posouvají blíž k adventuře. Některé hádanky musíte splnit, abyste se posunuli dál v ději, jiné pak mohou skrývat bonusové předměty. Your Star vypadá jako unikátní, znepokojivá hra, která si bere jako zdroj inspirace dětský strach, který ale proměňuje v reálné nebezpečí. Audiovizuální zpracování tomu napomáhá seč síly maličkému francouzskému studiu Natahem stačí. Hra už vyšla na Steamu, kde je aktuálně k dostání za 6 eur.

Tagy: horor RPG adventura

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.