zavřít

V X-Morph: Defense dobudete Zemi kombinací tower defense a mohutné kanonády

PlayStation 4 PC Xbox One

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Mimozemšťané jsou pěkně prohnaná banda. Nenadále přiletí na Zem a rozpoutají nemilosrdnou vyhlazovací válku, a navíc ještě nehrají podle pravidel! Měli by se rozhodnout, zda chtějí všude stavět věžičky, aby zabránili lidským jednotkám v postupu, nebo jestli radši usednou do kokpitu jediné mocné stíhačky a začnou rozsévat smrt všude kolem. Jenže vesmírné invazní síly v X-Morph: Defense dělají obojí najednou. A vy hrajete za ně.

Tenhle žánrový mišmaš funguje zhruba takhle: vaším úkolem je chránit velký přístroj provádějící teraformaci, k němuž se ženou tanky, stíhačky a dokonce i obrovské mechanické konstrukty budoucnosti. Co uděláte? Samozřejmě posejete prostor kolem sebe kulometnými, plazmovými a všelijakými jinými věžemi, abyste a) rozstříleli ubohé lidičky na hadry, b) vytvořili pro ně smrtící bludiště, z něhož se už nevymotají. A do toho všeho ještě poletujete ve své lodičce a vraždíte, co zbude. Chudáci lidi.

X-Morph: Defense vypadá příjemně akčně a destruktivně. Hroutící se budovy a šířící se devastace mají žádaný wow efekt, a dokonce i přímý dopad na hratelnost. Pokud zboříte mrakodrap v pravou chvíli, může zavalit postupující jednotky a odříznout jim cestu dál. Když si smlsnete na mostu přes propast, pár tanků skončí v hlubinách a ty další budou muset ztrácet čas otravným objížděním, během kterého je můžete zasypávat plazmou.

Kdyby vám celá tahle šíleně explozivní kombinace nezněla dost lákavě, vězte, že hra nabízí i lokální kooperaci ve formě klasického splitscreenu. Umíte si představit lepší zábavu, než spolu s kamarádem umně masakrovat miliony nevinných lidí a bláznivě se smát při pohledu na peklo, které rozpoutáte? Myslel jsem si to, vy psychopati. X-Morph: Defense má vyjít už brzy na Steamu, Xbox One i PlayStation 4.

Tagy: invaze mimozemšťané střílečka tower defense

Zdroje: tisková zpráva, RPS

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.