zavřít

V tahové sci-fi strategii Batalj plánují oba hráči postup naráz

Windows

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Online tahová strategie s krkolomným názvem Batalj je chystanou prvotinou švédského studia Fall Damage. Bitvy jeden na jednoho mají oproti klasickým tahovkám zajímavou premisu – oba hráči svůj tah naplánují současně, ten se pak i v akční fázi hry odehraje najednou.

Batalj nabídne tři hlavní frakce: vesmírné nomády Rustery, kteří svou bojovou techniku staví ze šrotu a toho, co najdou, rasu augmentovaných Re-Linked, kteří svá nepraktická lidská těla nahradili stroji a geneticky modifikované Splicery, co si hrají s DNA a jsou schopní se rychle adaptovat na nejrůznější situace.

Trojice frakcí nabídne dohromady 54 různorodých jednotek, ať už létající drony, kybernetické ninžy nebo okřídlené psyoniky. Kreativní ředitel Markus Nyström říká, že vaší vlastní kreativitě se meze prakticky klást nebudou: „Chtěli jsme vytvořit hru, která bude maximálně přístupná, ale zároveň má hloubku. Hráči dostanou neomezenou možnost své jednotky libovolně kombinovat a zkoušet nové způsoby složení armády bude zábavné, ale zároveň výzva.“

Fall Damage momentálně vydání Batalj plánuje na příští rok exkluzivně pro PC. Název mimochodem ve švédštině znamená „boj“. Návštěvníci zimního Dreamhacku ve švédském Jönköpingu budou mít šanci vyzkoušet si betu hry přímo na místě, dá se tedy předpokládat, že si tvůrci slibují se svým titulem proniknout do světa esportu. Pokud se shodou okolností této události účastnit nebudete, můžete se do bety zaregistrovat také na oficiálních stránkách a hrát z pohodlí vašeho domova.

Tagy: strategie sci-fi tahová

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.