zavřít

V Rebel Inc: Escalation od tvůrců Plague Inc. pomáháte válkou zpustošenému regionu

iPad iPhone Android Windows iOS

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Vyhladit lidstvo vlastnoručně vypiplaným virem by vám šlo, ale obnova válkou zdevastovaného kraje, to už je tvrdší oříšek. V strategickém Rebel Inc: Escalation od britských Ndemic Creations se nemůžete spoléhat na humanitární pomoc. Pěkně sami musíte pomalu začít s veřejným rozvojem, opravami infrastruktury, bojem o podporu veřejnosti. Zapojte se do boje proti povstalcům a postarejte se o to, aby vaše zemička vzkvétala.

Ujmete se jedné z šesti tříd guvernérů, každé disponující jinou specializací, schopnostmi a zaměřením. Někteří z nich jsou prostými úředníčky, jiní generály nebo magnáty černého trhu se zbraněmi. Povstalce musíte udržet pod kontrolou bez ohledu na metody – když tedy odhlédneme od vašeho vlastního svědomí.

Křehká rovnováha sociální politiky, investic, veřejného mínění, vojenských operací a dalších státnických záležitostí, které musíte řešit, se může každou chvíli rozpadnout na tisíc kousků.

Ndemic tvrdí, že jejich hru inspirovalo dění v Afghánistánu a obsahuje tamní „inovativní taktiku potlačení povstání“. S citlivým tématem se ale prý snažili nakládat opatrně, udělali si pečlivou rešerši a na jejím vývoji spolupracovali s předními světovými politiky, obchodníky, novináři, ale i mezinárodními charitami, experty a vládami.

Podobá se to trochu tanečku po minovém poli. Rebel Inc: Escalation má rozhodně potenciál být mnohem kontroverznější hrou než předchozí Plague Inc.

Minulý rok se Escalation objevila na mobilech, letos zamíří do předběžného přístupu na PC, kde si ji budete moct vyzkoušet ještě během října. Plnohodnotné vydání je plánováno na příští rok, kdy Ndemic plánují přidat další regiony, guvernéry, kampaň, kooperativní i kompetitivní multiplayer, denní výzvy nebo editor vlastních scénářů s podporou Steam Workshopu.

Tagy: strategie moderní válka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.