zavřít

V noirové detektivce Bear With Me vyšetřujete případ ztraceného chlapce s pomocí plyšového medvěda

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Chorvatské studio Exordium Games se rozhodně nebojí experimentů, což dokazuje jejich adventura Bear With Me. Hrajete v ní za desetiletou dívku Amber, která se kvůli nočním můrám vzbudí uprostřed noci a zjistí, že její bráška Flint zmizel. S pomocí Teda E. Beara, nabručeného soukromého detektiva a plyšového medvěda v jedné osobě, se vydává po Flintově stopě. Prvním krokem je vyslechnout všechny možné svědky a podezřelé, což znamená hračky a imaginární společníky po celém temném domě.

Bear With Me sice nese spoustu prvků, kvůli kterým byste si řekli, že jde o hru pro děti, ale ve skutečnosti balancuje někde mezi noirovým dramatem a úsměvnou alegorií. Konverzace mezi Amber a medvědem, stejně jako interakce s obyvateli, bude plná popkulturních narážek a vtipů, přičemž sám Ted by měl být tím správným noirovým soukromým očkem s cynickým pohledem na svět.

Žánrově je Bear With Me adventura s nelineárním průběhem hraní, protože během konverzací můžete volbou odpovědí měnit další vyprávění. Napětí do příběhu dodá i tajemný Rudý muž, který po celém městě zakládá požáry, a nyní je podle svědků v domě a jde po Amber. Podle traileru je jasné, že se hra nebude snažit o přímočarou taškařici, ale spíš chytrou nápodobu tradičních detektivek drsné školy ve velmi netradičním zasazení.

Kromě dialogů budete řešit řadu hádanek a puzzlů, přičemž autoři slibují, že místní systém nápovědy zabrání frustrujícímu lovení pixelů ve snaze přijít na to, jak se posunout dál. Bear With Me vypadá originálně a nápaditě. Zda dostojí svým ambicím, zjistíme 8. srpna, kdy hra vychází na PC.

Tagy: humor adventura detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.