zavřít

Už i Hearthstone má vlastní auto chess nazvaný Battlegrounds

Windows MAC

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hry z mladého žánru auto chess jsou na vzestupu. Po původním Auto Chessu se obdobné verze dočkala DoTA 2 (Underlords) a v přípravě je i Teamfight Tactics ze světa League of Legends. Nyní se svou troškou do mlýna přispěje i Blizzard, který narouboval auto chess na kartičky.

Hearthstone Battlegrounds. Tak se jmenuje nový mód pro karetní hru Hearthstone. Nejdete tedy o samostatnou hru. V menu stávající karetky se vám už tento měsíc objeví nová možnost zapojit se se sedmi dalšími hráči do bitvy, která nemá v tomto světě čar a kouzel obdoby.

Battlegrounds mají hlavní prvky totožné s ostatními auto chessy – najímání hrdinů mezi koly bitev a bitvy řízené počítačem. Nicméně charakter karetní hry tomu dodává závan novoty. Vaše snaha porazit všechny ostatní hráče začíná v krčmě. Pryč jsou manové systémy, na scénu přicházejí peníze.

S každou další návštěvou krčmy budete mít naditější měšec, který vám umožní najímat víc a víc minionů. Každý stojí tři zlatky. Jednoduše ho přetáhnete z nabídky náhodně vylosovaných hrdinů do ruky. Nabídku můžete za jeden zlatý obměnit, abyste se třeba dostali k tomu, co vám zrovna chybí. Nabídku můžete i zmrazit, aby při vaší další návštěvě krčmy nedošlo k jejímu automatickému obměnění.

Poslední věc, za kterou můžete utratit peníze, je vylepšení krčmy, díky kterému se dostanete k lepším kartám. Peníze naopak získáte prodejem dříve nakoupených minionů, ale v takovém případě dostanete pouhý zlaťák. Má smysl kupovat stejné miniony, protože trojička se automaticky spojí v jednoho zlatého miniona.

Nakoupené karty následně ještě v krčmě vyložíte na svou stranu stolu, kam se vám zlíbí. Pozice karet má smysl zejména ve chvíli, kdy dojde k bitvě, ale pracují s ní rovněž někteří hrdinové. Bitva probíhá s náhodně vybraným hráčem automaticky, přičemž minioni útočí postupně od levého a řídí se normálními pravidly a keywordy Hearthstonu.

Cílem je zůstat jako poslední ve hře, s čímž vám pomůže i jeden z 24 hrdinů, kterého si před začátkem celého klání vyberete z náhodně vybraných tří. Jde o staré známé s unikátními schopnostmi, které částečně definují vaši strategii.

Hearthstone Battlegrounds vypadá vážně povedeně, a pokud jste si předobjednali bundle s novým rozšířením Hearthstonu Descent of Dragon, zúčastnili se BlizzConu a/nebo na něj měli virtuální ticket, můžete si nový mód vyzkoušet v předběžném přístupu od zítřka do 11. listopadu. Poté už poběží všem přístupná beta až do plného vydání.

Tagy: online free-to-play karetní

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.