zavřít

Tvůrci série Trine chystají roguelike strategii Has-Been Heroes o partě vyčpělých hrdinů

PlayStation 4 Windows Xbox One Switch

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Studio Frozenbyte, známé hlavně díky sérii Trine, poslední dobou nezažívá zrovna hvězdné období. Před dvěma lety přišlo zklamání v podobě uspěchané Trine 3, minulý rok nikoho moc neoslnila stealthovka Shadwen. Tak proč nezkusit něco nového, třeba akční roguelike strategii, která kromě běžných platforem vyjde i na Nintendo Switch? Čímž se dostáváme k Has-Been Heroes.

Trojice hrdinů, vzdáleně připomínající zlodějku, čaroděje a válečníka z Trine, má velký problém – svou práci dělali až příliš dobře. Všechny hrozby byly zničeny už za dob jejich největší slávy, a v království teď vládne mír. K čemu by někdo potřeboval chlapíky v plátovém brnění nebo mnichy ovládající ničivou magii? No, nakonec by se přece jen něco našlo. Je totiž potřeba doprovodit královské princezny-dvojčata do školy právě ve chvíli, kdy se vzmáhá nemrtvá hrozba pod vedením Velkého ghúla.

Celou veselou bandu, k níž se připojí ještě bard, antropolog, robot a další podivné existence, tak musíte bezpečně provést hordami nepřátel. Ale dávejte pozor! Pakliže vás kostlivci a zombíci rozsápou, celé dobrodružství začíná úplně od začátku. A pak nezbývá než doufat, že napodruhé se vám podaří mezi stovkami různých předmětů a kouzel najít něco užitečnějšího.

Systém kouzlení si podle všeho bere kus inspirace z her jako Magicka nebo Divinity: Original Sin, protože v něm velkou roli hrají různé živly a jejich devastující kombinace. Znáte to, jde o klasické kejkle typu „oheň plus jed rovná se óbrrrrrovský výbuch!“ Postupně budete nacházet nové a nové elementy, takže se dá očekávat, že ty nejsilnější a nejdivnější magické mixy si hra schová až na konec – pokud se tam někdy dostanete.

Has-Been Heroes vyjde v průběhu března a na všech platformách vás přijde na 20 dolarů.

Tagy: fantasy roguelike

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.