zavřít

Tvůrci Mini Metra přišli se zajímavým nástupcem Mini Motorways

iPad iPhone Windows MAC iOS iPadOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Pamatujete na Mini Metro? Minimalistická hra o spojování stanic metra se stala až překvapivě populární a vyšla na všech možných zařízeních. K jejímu zatím poslednímu portu (PS4) došlo teprve před dvěma týdny, tedy zhruba tři roky po původním vydání na počítačích. Ale studio Dinosaur Polo Club tiše pracovalo i na jejím nástupci Mini Motorways, který je na jedné z platforem dostupný už teď.

Z názvu hry Mini Motorways se vlastně dozvídáte vše podstatné, stejně jako v případě předchůdce. Hra je to vskutku malá a jde v ní jen a pouze o silnice. Na mapě vyvedené v jednoduché grafice a kontrastních barvách se postupně objevují domečky plné lidí, kteří by se rádi podívali do jiných domečků – práce, obchodů a dalších budov pro lidi, kteří nechtějí trávit čas doma.

Vaším úkolem je nakreslit mezi těmito místy cestu. V podstatě by se Mini Motorways dala označit za velmi, ale opravdu velmi (vážně velmi) minimalistickou Cities: Skylines, protože i tady bude vaším největším problémem dopravní zácpa.

Jak bude vaše město růst, začnou se objevovat domy odlišných barev a dostat všechny na správné místo nebude nic jednoduchého. Můžete vše propojit, ale v takovém případě počítejte se zamrzlou dopravou, lidé v domech už nevydrží tu nekonečnou prázdnotu, rupnou jim nervy a vy jako starosta/architekt selžete. Čas od času vám hra hodí pomocnou ruku v podobě třeba takového mostu, ale ani ten nemusí být konečným řešením dopravních zmatků.

Opět to vypadá skvěle, má to i dobře znít a snad se to bude dobře hrát. Pokud máte nějaké zařízení od Applu, můžete si na měsíc vyzkoušet nově spuštěné předplatné Apple Arcade, kde už visí mimo jiné i Mini Motorways. Na Steamu hra vyjde až příští rok a doufejme, že se časem dostane i na konzole a zařízení s Androidem.

Tagy: strategie budovatelska taktická logická minimalismus

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.