zavřít

Společenská hra Hadi a žebříky se vrátí v podobě ujeté střílečky

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Za každou prastarou hrou se skrývá nějaká legenda a nejinak je tomu i v případě deskové hry Hadů a žebříků. A nevím tedy jak vy, ale já bych tedy rozhodně netušil, že se před miliony let udála válka lidstva s hady o nadvládu nad vesmírem, ale stalo se a FPS Snakes - N - Ladders : Origins přinese vyprávění o tom, jak to tehdy vlastně bylo.

Do dneška se z pradávného konfliktu dochovaly pouze střípky tehdejších událostí, jež si dnes můžete za zhruba 250 korun nechat odvyprávět v libovolném hračkářství v podobě deskové hry. Pokud však chcete slyšet pravdu jak to tehdy bylo, budete muset zavítat na Steam a tam tuto ambiciózní a od pohledu naprosto ujetou střílečku podpořit.

Autoři s hrou vstoupili do early accessu. Tam by rádi vydali první epizodu, jež nabídne šest úrovní rozesetých po bažinaté planetě plné nebezpečných a ozbrojených plazů.

Ti v rámci přírodovědecké korektnosti mohou za hráči nejenom hbitě utíkat, ale dokonce i metat firebally. Fantazii se meze nekladou, použitý Unreal Engine vypadá k světu a pokud vývojáři uspějí, hra vyjde na PC a jejími prodeji se zaplatí vývoj dalších epizod. Třeba stojíme na počátku velké ságy, vedle níž Halo zbledne závistí...

Ale humor stranou, vše závisí na tom, jak se osvědčí indický dvoučlenný vývojářský tým Sagnithi. Snakes and Ladders jsou jejich prvotinou, studio založili jako startup poté, co se rozhodli následovat svůj sen v herním vývojářství. A je třeba říci, že konceptem svého debutu na sebe rozhodně upozornili.

Tagy: legenda hadi FPS first person střílečka

Zdroje: PC Gamer,Steam Greenlight

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.