zavřít

Space Engineers má konečně plnohodnotný multiplayer s dedikovanými servery

Windows

AKTUALIZOVÁNO - Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Práce na Space Engineers jsou sice nekonečné, ale kvalita výsledného produktu s každým dalším updatem stoupá. Nyní se konečně dostalo na nejzásadnější položku celé hry – multiplayer. Tvůrci z Keen Software House si dali za cíl: „vyřešit multiplayer jednou pro vždy“ a tak se také stalo. Nejvyšší čas vrátit se k těžbě asteroidů.

Multiplayer nyní šlape jako hodinky v případě 16 hráčů. Měl by si dokonce poradit s 32 astronauty, a pokud se vykašlete na kreativitu a uděláte si čistý deathmatch, počítejte s až 64 hráči. V každém případě je optimálního výkonu docíleno omezením počtu vyrobených věcí. Každý předmět má nyní hodnotu PCU, tedy jednotku náročnosti na výkon. Server pojme 100 tisíc těchto jednotek, přičemž osobní loď má hodnotu zhruba 3 000, velké křižníky kolem 14 tisíc.

Jak takový multiplayer vypadá v běhu, vám ukáže následující video. Parta testerů vám nejprve předvede přepadení nepřátelské lodi, přestřelky na její palubě a následné zničení celého korábu zevnitř. Poté se tým snese na přilehlou planetu, kde otestuje dohlednost pomocí nebeského výtahu a následně provrtá celou planetu.

V závěru videa se představí další novinka updatu, díky které si konečně můžete zahrát za ženskou postavu. Novinek je ale mnohem víc: přepracovaná upozornění, nový systém respawnu, lepší animace, vylepšená optimalizace bloků, nebo třeba integrace takzvaných safe-zón, ve kterých nedáváte zranění ani poškození objektům. Detaily naleznete v obsáhlém blogu od Marka Rosy.

Tím ale dobré zprávy končí. Studio totiž pro účely multiplayeru vytvořilo dedikované servery různě po světě, jejichž správa něco stojí. Momentálně je hra více hráčů zdarma, ale po měsíci počítejte s jistým druhem zpoplatnění. Sami tvůrci ještě neví, jakým způsobem budou multiplayer monetizovat.

Aktualizace: K oznámení se dodatečně vyjádřili tvůrci, kteří zdůrazňují, že multiplayer jako takový je a bude zdarma. Případné zpoplatnění se týká pouze dedikovaných serverů provozovaných Keen Software House. Více už z úst Vladislava Polgara:

„Veríme, že všetky zmeny ktoré sme urobili sú pozitívne a nie negatívne. Dedikované servery sú našim experimentom a budeme detailne analyzovať a hľadať spôsoby ako má v budúcnosti vyzerať táto služba. Možností je veľmi veľa, od prevádzky zadarmo, cez sponzoring, dobrovoľné príspevky, špecifické nastavenia, až po spoplatnenie. Netvrdíme, že jedinou cestou je servery monetizovať voči hráčom. Myslíme si, že samotné dedikované servery bol vynikajúci nápad, ako ukázať možnosti Space Engineers, ako dať hráčom maximálnu možnosť užiť si nové vylepšenia a ako ukázať a možno aj naučiť server adminov serverov Space Engineers, akým spôsobom chcú hráči hru hrať.“

Tagy: česká hra

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.