zavřít

Slovenské Game Days se letos zaměří na znevýhodněné hráče

iPad iPhone Android PlayStation 4 Windows MAC Xbox One PS4 Pro iOS Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Trnavské kulturní centrum Nádvorie bude od 30. května do 2. června hostit festival Game Days. Tématem letošního ročníku jsou znevýhodnění hráči, kterým bude věnována většina přednášek i kupříkladu výstava her pro slepé hráče vytvořených jinými slepými hráči. Těšit se můžete taky na spoustu zahraničních hostů včetně nevidomého SightlessKombat, navzdory handicapu jednoho z nejlepších hráčů Mortal Kombatu na světě.

Každý by měl možnost si hrát, proto se na Game Days objeví třeba i Bryce Johnson, který řeší inkluzivitu a uživatelské rozhraní pro handicapované u produktů firmy Microsoft. Stojí například za speciálním Adaptive Controllerem pro osoby s motorickými omezeními.

O audio hrách, které nepotřebujete vidět, přijede popovídat francouzský vývojář Helios Moreau, tvůrce projektu Alt-Frequencies. Kromě mnoha dalších se představí Yaser Zhain, technický ředitel studia Dead Mage (Children of Morta), scenárista Tom Kail z Inkle Studios (80 Days, Heaven’s Vault) nebo náš kolega Jaroslav Švelch, herní vědec a autor knihy Gaming the Iron Curtain.

Kromě přednášek můžete zamířit také na jeden z několika workshopů, na které se nicméně musíte přihlásit předem, nebo na vyhlášení Slovenské hry roku 2018. Své výtvory budou prezentovat také slovenští nezávislí vývojáři a budete moct navštívit zajímavou interaktivní výstavu Kids, kterou pořadatelé přivezli ze Švýcarska. Nebo si vyzkoušet některé hry vyvinuté za železnou oponou, dokonce na původním hardwaru.

Pokud pro vás tedy cesta do Trnavy nepředstavuje nepřekonatelnou překážku, Game Days rozhodně stojí za návštěvu. Více informací a vstupenky naleznete na oficiálním webu akce. Vstup na všechny čtyři dny vás vyjde na 25 eur, studenti a ZTP ho mají za 10 eur.

Tagy: Slovensko festival Trnava

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.