zavřít

Populární Auto Chess míří na konzole

Android PlayStation 4 Windows PS4 Pro Switch iOS iPadOS

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Dota původně vznikla jako mod pro Warcraft 3 a Auto Chess zase jako modifikace pro Dotu 2. Extrémně populární mody mají v dnešní době možnost se osamostatnit ve vlastní tituly, což je mimo jiné případ právě Auto Chess. Tuhle variaci šachů si momentálně zahrajete hlavně na mobilu a víme o tom, že se chystá na Epic Store. Nyní se k plánovaným platformám přidává i PlayStation 4 a Switch.

S šachy toho Auto Chess v jádru nic moc společného nemá, snad s výjimkou figurek a hracího pole. Na začátku kola nakupujete jednotky, které umisťujete na šachovnici s cílem spojit více stejných figurek jednoho typu a vytvořit kombinace silnější než sedm zbylých hráčů.

Jedna partie vám zabere zhruba půl hodiny, což už je hraniční doba, kterou chcete strávit s mobilem v ruce. Posléze už je lepší si na hru udělat pohodlí. A přesně proto Auto Chess vyjdou příští rok na PS4 a na Switchi. Na PC pak mají vyjít v exkluzivitě pro Epic Games Store ještě letos.

Konkurenční Dota Underlords od Valve se podle všeho na konzole zatím nechystá a vystačí si s mobily a PC. Rozhodně tu ale máme rozvíjející se nový žánr – jednou battle royale něco vystřídat muselo. Dočkáme se chvíle, kdy i Civilizace bude mít vlastní auto chess?

Tagy: strategie modifikace dota exkluzivita Dota 2 mobilní hra

Zdroje: Gematsu

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.