zavřít

Oznámení Worms 4: Mayhem

Windows

- Oznámení autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ač je to k nevíře, k příležitosti 10.

narozenin Worms se chystá další pokračování této slavné tahové strategie, které se bude jmenovat Worms 4: Mayhem a dnes bylo odhaleno společně se sadou exkluzivních screenshotů. Tentokrát se však vydavatelem nestane Sega jako u posledních dvou dílů, nýbrž konkurenční společnost Codemasters. Opuštěn byl také dosavadní cyklus 1 hra/rok, neboť nový přírůstek má dorazit už ve 2. čtvrletí 2005, tedy pouhých pár měsíců po předchůdci Worms Forts. V něm se červíci odklonili od tradičního konceptu s prvky taktické RTS, ale jak prozrazuje informační nášup níže, Worms: Mayhem mají být návratem ke kořenům celé série, tedy k co největší zábavě. Stateční kroužkovci se tedy utkají v otevřených arénách, kde budou bojovat až do posledního dechu.

Každý roztomilý bezobratlý válečník bude vyzbrojen velkým množstvím těch nejpodivnějších a zároveň nejvražednějších zbraní včetně štítu. Poprvé v celé sérii Worms budete moci popustit uzdu své fantazii a vytvořit si vlastní zbraně. Díky nástroji zvanému "Zbrojovka" si ve Worms Mayhem vyrobíte vlastní vražedné předměty a vychutnávat si likvidaci nepřátel způsobem, který jste sami vymysleli. Chcete vybuchující kuřata nebo záchodové bomby? Máte je mít. Připravte se ovšem i na šíření zmatku v nepřátelských řadách pomocí nových vynálezů, které mohou ovlivnit hratelnost - například Otrávený šíp, Kulometné hnízdo nebo Hovězí nálet, který celou oblast zasype výbušnými kravičkami, jež bude házet samotný hráč.


nové obrázkykompletní galerie

Možnosti úprav ve Worms Mayhem se ovšem nezastaví u vytváření vlastních zbraní. Za zmínku stojí také přetváření samotných červíků - pokud budete chtít, budete je moci zkrášlit novými vlasy, končetinami, tváře, brýle nebo dokonce hlášky, které pronášejí při smrti. To vše pochopitelně s nezaměnitelným humorem, který je sérii Worms vlastní. Multiplayerové šílenství a různé skopičiny v singleplayeru si budete moci vychutnat v pěti různých tematicky laděných zónách - v jurské době, ve středověkém Camelotu, v arabském světě, na staveništi a na Divokém západě. Herní prostředí bude navíc oproti minulým dílům výrazně větší a vše, co vidíte, bude možné díky zdokonalenému 3D enginu i kameře ničit lépe než dříve.

V singleplayerových módech nebudete omezeni jen na tradiční zabíjení nepřátelských červů. V 25 misích budete také dostávat různé další úkoly, jako například získat určené předměty nebo zničit nějaký objekt. V multiplayeru se budete moci vyřádit jak na všech těchto singleplayerových mapách, tak i na další dvacítce, která je určena výhradně pro klání více hráčů. Titul Worms 4: Mayhem je ohlášen ve verzích pro PC, PS2, Xbox (Live!) a u nás se pravděpodobně opět setkáme s lokalizovanou verzí od CD Projektu. Update 13.1. - do galerie přidáno 11 dalších obrázků.
zdroj: PR & thx Erwin

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.