zavřít

Oznámení Cultures 3 a první screenshoty

Windows

- Oznámení autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ještě před pár týdny to s německými vývojáři ze společnosti Funatics vypadalo velmi špatně, neboť byli donuceni ohlásit krach a jejich dva poslední počiny Zanzarah: The Hidden Portal a Cultures 2 stihly být v anglické verzi jen tak tak dokončeny.

Po veletrhu Game Convention se naštěstí vše v dobré obrátilo, byl nalezen nový investor (info) a dnes máme tu čest vám oznámit novou hru z dílny Funatics, kterou je nepříliš překvapivě třetí pokračování ságy Cultures. Ta se zjevně inspirovala v konkurenčních Settlers od BlueByte, ale v některých ohledech je překonala, o čemž jsme podrobněji psali v recenzi druhého dílu začátkem léta.


nové obrázkykompletní galerie

A čím obohatí Cultures 3 sérii těchto budovatelsko-dobyvatelských strategií? Podle prvních kusých informací se můžeme těšit na nové efekty počasí, nastavitelnou úroveň obtížnosti, rozšířený tutoriál, vylepšenou umělou inteligenci, vedlejší (nepovinné) questy v misích a uživatelsky nenáročný editor levelů. Současně s tímto ohlášením tu máme premiérovou sadu screenshotů z třetího dílu, které se grafickým zpracováním velmi podobají Cultures 2 (galerie), ale to není tak moc na škodu.

O vydání Cultures 3: Die Reise nach Nordland, jak se hra u našich západních sousedů jmenuje, se postarají přímo sami Funatics a v Německu by k tomu mělo dojít už na přelomu října a listopadu. O existenci anglické verze třetího dílu hry zatím nemáme žádné bližší informace, ale stejně jako u dvojky se dá odhadovat jeho příchod zhruba s půlročním zpožděním.
zdroj: PCGames

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.