zavřít

Mythica - nové MMORPG od Microsoftu

Windows

- Oznámení autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Mythica je název nové, už dva roky vyvíjené, masivně multiplayerové RPG od vývojářského týmu v rámci společnosti Microsoft.

Její dokončení je naplánováno na příští rok. A protože Microsoft nejsou žádní troškaři, Mythica prý bude dílem ohromných rozměrů. A to nejen co do potenciálu, ale také co do rozlohy. Tématicky vychází ze severské mytologie. Příběh začíná hráčovou smrtí. ;) Protože se ale pohybujeme v oblasti mytologie, smrt je pro vikingského válečníka teprve začátkem. Jeho bezvládné tělo naleznou po boji Valkyrie a přenesou ho do Asgardu, kde dojde k setkání s Odinem, nejvyšším ze všech bohů. V tomto svém novém životě po smrti se začnete učit novým věcem a dozvíte se i to, že byla předpovězena zkáza Ragnaroku, což je konec světa a bohů rukou hrůzných ohnivých obrů. Odin si něco takového pochopitelně nepřeje a proto svolává armádu nesmrtelných hrdinů, aby tomuto zabránila. V této armádě jste samozřejmě i vy.


nové obrázkykompletní galerie

To jsou celkem pěkné vyhlídky - MMORPG, ve které budete nesmrtelní. Mythica vám dá možnost stát se obávaným nebo milovaným bohem, bude plná možností a výzev. Než ale opustíte Asgard, abyste se vydali na cestu, na jejímž konci je vykoupení celého světa, budete si muset vybrat jednoho z 12 bohů-patronů. Každý z nich reprezentuje v podstatě třídu postav a poskytuje vám moc a energii. Třídy odvozují své dovednosti a schopnosti ze čtyř energií - fyzické, magické, energie řádu a chaosu. Každá třída má energie dvě. Z Asgardu sestoupíte do tří světů smrtelníků, které již jsou pod útokem oněch ohnivých obrů. Budou to svět Midgardu - domov lidských bytostí, svět Vanaheimu - domov Alfarů neboli elfů, a také svět Nidavelliru - podzemní domov Dvergarů neboli skřetů. V těchto světech strávíte prý první třetinu celé hry. Pro tuto část bude klíčové řešení problému výše zmíněných tří ras, plnění různých úkolů a také dělání takových věci, které by navýšily stupeň vašeho uctívání. Zpočátku totiž nebude mnoho smrtelníků, kteří by věděli, že vůbec existujete a obraceli se k vám v dobré víře. Stejně ale budete dále pravidelně navštěvovat Asgard, veliké město bohů.

Mythica je více než o bojích mezi hráči o hře kooperativní. V jejím světě se setkáte se spoustou různých monster a bytostí. Vikingové jsou velcí asi tak šest stop, průměrný smrtelník ale 8-10 stop, ve hře se však objeví i obří skutečně obřích rozměrů - od 30 do 100 stop. Severská mytologie je velmi bohatá na různá stvoření všeho druhu. Tím nejhorším je asi Jormungand, had pobývající v oceánech okolo Midgardu. Chybět nebude ani bájný vlk Fenris, velký ještěr/drak Nidhogg žijící Niflheimu, ad. Druhou třetinu hry hráč stráví ve světech nesmrtelných. Jotunheim je hřbetem světa a domovem ledových obrů. Ještě větší ledoví obrové ale žijí v Niflheimu. Domovem ohnivých obrů je svět zvaný Muspellheim.
zdroj: GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.