zavřít

Mindustry, jednodušší bráška Factoria, je konečně na Steamu

Android Windows MAC Linux iOS iPadOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Přestože se Mindustry objevila před pár dny na Steamu, rozhodně nejde o novinku. Hra existuje v různých podobách už několik let, ale až teď se dostala v plné formě na nejrozšířenější počítačovou platformu. Jde v podstatě o tower defense Factorio za pár korun.

Mindustry se s tím nemaže. Rovnou vás hodí do neznámého prostředí, ve kterém jste na začátku jen vy (tedy vaše loď) a jádro, které slouží jako vaše skladiště a domovina. Pokud o něj přijdete, ztratíte důvod pokračovat a hra pro vás skončí.

I když je vaše loď bojeschopná, sama si s emzáky neporadí. Proto je vaším cílem budovat různé obranné systémy jako střílny, které ale musíte zásobit materiály, aby měly čím střílet. Takže budujete vrty v měděných ložiscích a pomocí pásů dopravujete natěžené suroviny do zbraní.

Nepřátel je čím dál víc, stavíte o to víc zbraňových systémů, těžíte víc materiálů a abyste to stíhali ukočírovat, odemykáte si nové budovy a technologie ve stromu výzkumu. Prakticky nic moc nového, ale extrémně vysoké hodnocení na Steamu mluví za vše.

Je zde kampaň s 12 různými oblastmi, které otestují vaše schopnosti sebeobrany. Mezi další módy patří survival, kde se prostě snažíte přežít, attack, ve kterém naopak ničíte základny nepřátel, sandbox, kde vás nelimitují zdroje a neohrožují nepřátelé, a nechybí ani multiplayer (dokonce mezi platformami), díky kterému si můžete dát s ostatními hráči koop nebo PvP (i v týmech). A aby toho stále nebylo málo, je zde ještě komplexní editor map.

Pokud chcete mít Mindustry ve své knihovničce na Steamu, musíte zaplatit 5 eur. Pokud byste radši zaplatili libovolnou částku, hru najdete i na Itch.io. Její mobilní verze je zdarma na Androidu, zatímco na iOS stojí jedno euro. Je to trošku zmatečné, ale snad si každý vybere.

Tagy: strategie budovatelska kooperace tower defense

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.