zavřít

Mario a Luigi se v říjnu objeví na 3DS v remaku svého velkého RPG dobrodružství

3DS

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Po letošních E3 oznámeních od Nintenda nelze než konstatovat, že legenda se vrací v plné parádě. Nebo bych možná měl říct „legendy“, protože italského instalatéra Maria, který se představí v Super Mario Odyssey na Nintendo Switch, doplní jeho mladší brácha Luigi. Společně si zopakují 14 let staré RPG dobrodružství v Mario & Luigi Superstar Saga + Bowser’s Minions, což je remake hry z Game Boy Advance, který se v patřičně vylepšené podobě a s novým obsahem podívá na handheld 3DS.

Ptáte se, co znamenají Bowserovi přisluhovači, kteří si pro sebe ukradli druhou polovinu názvu? To je rozhodně dobrá otázka. Původní bratrská výprava totiž bude doplněna samostatným dobrodružstvím, ve kterém se na příběh podíváte očima záporáků. Musíte si totiž jako Kapitán Goomba vytvořit armádu a následně ji provést sérií taktických bitev, během nichž můžete vydávat patřičné rozkazy, abyste zachránili Bowsera.

Původní hra se každopádně dočká grafického vylepšení včetně barev, animací i nasvícení, aby všechno vypadalo moderně. Stylizaci ale tvůrci zachovají, za což se nostalgici určitě zlobit nebudou. Naopak pro novátory je zde jinačí lákadlo, konkrétně dvě nové figurky amiibo: Koopa Troopa a Goomba.

Říjen letošního roku je pro Mariovy příznivce požehnaným měsícem. Mario & Luigi Superstar Saga + Bowser’s Minions totiž vychází 6. 10., zatímco 27. se fandové dočkají i Super Mario Odyssey včetně kníratých tanků, z nichž byl Adam během prezentace Nintenda na E3 tolik nadšený.

Tagy: akční remake Mario E3 2017

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.