zavřít

Karetka Warhammer Age of Sigmar: Champions se chystá na PC a Switch

iPad iPhone Android Windows Switch iOS

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Digitální karetní hry jsou stále v kurzu, nicméně Warhammer Age of Sigmar: Champions není jen další kopírkou Hearthstonu či Magiců. Má totiž jednu zvláštnost, která se moc často nevidí. Existuje jak v digitální, tak fyzické podobě, které jsou přímo propojené. Digitální verze byla dosud dostupná jen na mobilech, ale zanedlouho se rozšíří i na další platformy.

Neobvyklý model karetní hry Age of Sigmar: Champions mi připomíná službu Play Anywhere od Microsoftu, i když jen jednosměrnou. Když si totiž koupíte fyzické karty, můžete je naskenovat telefonem a získat tak jejich digitální kopie. Tedy úplně stejný princip, který používá česká karetní hra Scratch Wars.

Hru můžete plnohodnotně hrát na stole i v mobilu a za pár měsíců i na Steamu a Switchi. I přes své zapálení do deskovek jsem se s fyzickou verzí hry ještě nesetkal a nemám tak nejmenší tušení, jak hru „naskenovat“ do počítače a konzole. Jestli to vůbec půjde. Nabízí se stávající řešení skenování pomocí mobilu, přičemž budete mít přístup ke své sbírce na všech zařízeních pod stejným účtem.

Ale řekněme si něco o hře. Předně jde o free-to-play titul, takže můžete hned teď skočit do obchodu na telefonu, vyhledat Warhammer AoS: Champions a projít si třemi kroky tutoriálu, po kterých se můžete rovnou pustit do PvP proti hráčům z celého světa a svým kamarádům. Já jsem pro účely tohoto článku vyzkoušel alespoň ten tutoriál.

Váš balíček, který si postupně budujete z karet, které vám náhodně padají z boosterů pořizovaných za reálné peníze, patří jedné ze čtyř frakcí – řád, chaos, destrukce a smrt. Z této frakce si zvolíte čtyři hrdiny, z nichž každý dokáže kontrolovat jednu bytost nebo kouzlo. V jednu chvíli tak na herní plochu můžete zahrát jen čtyři karty.

Hlavním mechanismem je automatické otáčení všech zahraných karet o 90 stupňů na začátku vašeho tahu. Každá ze čtyř stran karty obsahuje nějaký symbol, kterému přísluší text karty. Když se karta otočí na trojku a text říká, že karta uděluje zranění, ubere soupeři tři životy. Jakmile se karta otočí na stranu, kde žádný symbol není, odhodí se a vytvoří tak prostor pro zahrání nové karty.

Neútočíte do soupeřových bytostí a on se jimi nijak nebrání. Neustále to perete do soupeře, pokud nezahraje kartu, která garantuje štít. Zároveň plníte úkoly jednotlivých hrdinů, které vyžadují zahrání určité karty pod jejich kontrolou, udělení zranění a jiné požadavky. Splnění úkolu spustí mocný efekt.

Ve hře nepracujete s manou, ale akcemi. Na celý tah máte pouhé dvě akce, za které můžete hrát karty, dobírat si je a vyvolávat schopnosti hrdinů. Zároveň se ve hře řeší ještě pozice karet na bojišti. Některé efekty platí jen na sousední karty, další na soupeřovu kartu přímo naproti.

Z tutoriálu na mě Warhammer Age of Sigmar: Champions působí adekvátně, byť na mobilu mírně nepřehledně. PC verze v tomto ohledu bude jistě lépe zvládnutá, nicméně bez investic si se základním balíkem asi moc neužijete. Ale za vyzkoušení nic nedáte. Ať už nyní na mobilech, nebo později na Steamu a Switchi.

Tagy: warhammer sberatelska karetní hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.