zavřít

Jeden nic neslyší, druhý nic nevidí - adventura Weakless se s hlavními hrdiny nepáře

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Weakless je hezká adventura s krásnou hudbou, která na první pohled nedává jasně najevo, co je jejím největším lákadlem. V traileru si sice všimnete podivných momentů, kdy přírodní svět najednou ztratí všechny barvy a vypadá, jako by hra ještě nedostala textury, ale třeba vás hned nenapadne, jaký to má význam. Jde o slepotu a hluchotu.

Weakless se točí okolo dvou stromových bytostí, z nichž jedna vůbec nic neslyší a druhá pro změnu nic nevidí. Každá z nich tak vnímá své okolí úplně jiným způsobem, což dává prostor k originální hratelnosti stojící na řešení environmentálních hádanek.

Slabosti postav jsou ve skutečnosti jejich přednosti. Respektive – stejně jako u lidí s těmito postiženími – se zostřují ostatní smysly, které využijete k vlastnímu prospěchu. V jednu chvíli můžete hrát jen za jednu postavu, ale můžete mezi nimi přepínat a nahlížet tak na stejný problém z různých perspektiv.

Je zajímavé, že zrovna tyto dvě bytosti byly pověřené záchranou celého kmene. Jsou na tom ostatní snad ještě hůř? Živí je pryskyřice, která rychle dochází a je vaším úkolem znovu zprovoznit její dodávky.

Víc se o Weakless dozvíme na Gamescomu, přičemž na hru nebudeme čekat o moc déle. Vyjde na podzim na PC, později alespoň na jedné konzoli. Nevíme jaké, ale s jednou podle tvůrců zkrátka můžete počítat.

Tagy: puzzle adventura indie hra

Zdroje: AllGamesDelta

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.