zavřít

Je libo esportový famfrpál? Chystá se týmové klání Broomstick League

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Famfrpál si naživo jen tak nezahrajete (alespoň ne na létajících košťatech), ale ve hrách bylo naštěstí příležitostí několik – v původní sérii Harry Potter, v sérii LEGO Harry Potter, dokonce vznikla i samostatná hra Harry Potter: Quidditch World Cup. A příští rok se dočkáme moderní, nelicencované verze Broomstick League, kterou si umím představit na esportové scéně.

Pravidla Broomstick League jsou oproti famfrpálu značně zjednodušená. Není zde žádný potlouk ohrožující hráče, nikdo se nehoní za zlatonkou, aby ukončil zápas. Týmy si přehazují jediný camrál (který se tak samozřejmě nejmenuje) a snaží se ho dostat do soupeřovy jediné obruče.

Tvůrci se vyhýbají jakémukoliv slovnímu spojení s Harry Potterem, zjevně v obavách, aby si na ně někdo nedošlápl a celý projekt jedním tahem neukončil. Podobnost je zjevná na první pohled, ale je diskutabilní, zda vývojáři skutečně porušují něčí práva.

Být to i s licencí, tak vážně uvažuji o návratu do onlinového hraní. Ovšem i bez bradavických kolejí vypadá Broomstick League lákavě, i když v traileru zrovna neoslní vizuální stránkou. Ale tvůrci mají ještě dost času na dopilování nedostatků. Se hrou se v lednu chystají do early accessu, ve kterém setrvají zhruba rok.

Už při jeho spuštění budou k dispozici režimy 2v2, 3v3 a 4v4 (počítá se i s 1v1), budete měnit vzhled své postavy, odemykat si nová košťata, hůlky, styly explozí při vstřelení gólu, nechybí ani progrese vaší postavy.

Pokud vás hra zaujala, pak se radši podívejte na předchozí počiny studia Virtual Basement, než do ní investujete. Tvůrci se sice podíleli na oblíbené ARK: Survival Evolved a jejích rozšířeních, ale sami stojí jen za lehce nadprůměrnými kousky Citadel: Forged with Fire a Outlaws of the Old West. Ale kdo ví, třeba právě s Broomstick League pořádně zabodují.

Tagy: online tým fantasy sportovní inspirace

Zdroje: Steam,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.