zavřít

Immortal Planet je kreslená pocta stylu Dark Souls od tvůrce Ronina

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Není to tak dlouho, co jsem si stěžoval na fakt, že každá druhá hra se ohání tím, že „je jako Dark Souls“ a už je tady další. Nicméně, tentokrát jde o pozoruhodný mix náročného realtime akčního boje a izometrického pohledu na celou situaci ve hře jménem Immortal Planet. Ostatně, co jiného, než podobnou inovaci byste chtěli od Tomasze Waclawka, který stojí za tahovou plošinovkou Ronin?

Základem Immortal Planet je tedy metodický boj, kdy se snažíte vysledovat to, jak nepřítel bojuje a na základě toho stanovíte svou strategii. Klíčovou roli hraje stamina, kterou nepřítele vidíte a samozřejmě musíte hlídat i svou vlastní. Když k vyčerpanému nepříteli přiskočíte udeříte jej, štítem, můžete ho omráčit. Pokud to ale zkusíte na někoho, kdo má plný ukazatel staminy, můžete skončit s omráčením vy.

Zápletka se odehrává na opuštěné planetě, kde v hrobkách Nesmrtelných kromě oněch neumírajících přežívají i válečníci, kteří při bloudění labyrintem zešíleli. Váš hrdina nesoucí titul Awakewalker se právě probudil z kryospánku, nic si nepamatuje, ale odpověď možná nalezne právě v hrobkách.

Zasazení titulu umožnilo Waclawkovi zkombinovat sci-fi s fantasy a tak zde najdete i kouzla, která ale mají popisem blíže k futuristickému zasazení. Zmrazení funguje stejně ve fantasy i sci-fi, ale tady bude mít přízvisko „cryo“ a stejně tak můžete čekat skloubení obou žánrů u předmětů, kterých zde bude požehnaně.

V zásadě se dá říci, že Immortal Planet kopíruje princip Souls her dokonale a to včetně ztráty zkušeností po smrti a jejich opětovné „vyzvednutí“ na místě úmrtí. Nicméně, právě jiný pohled na celou akci a přehledný pohyb po čtvercích vytváří výrazně jinou hru. Sice se stejnými pravidly, ale jiným žánrem, ovládáním atd. Kdy titul vyjde zatím není jisté, hra sbírá podporu na Steam Greenlight.

Tagy: akční sci-fi RPG

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.