zavřít

Historickou adventuru Father and Son zdarma vydá archeologické muzeum v Neapoli

iPad iPhone Android

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pozoruhodný projekt vznikl v produkci Neapolského národního archeologického muzea (oficiální stránky). To patří k nejvýznamnějším světovým muzeím i díky sbírce z Pompeí, Herculanea, Farnéské sbírce antického umění a egyptské sbírce. V rámci vzdělávání veřejnosti a využívání nových možností, jak šířit povědomí o naší minulosti muzeum vydá zdarma na iOS a Android vlastní hru Father and Son, v níž se podíváte do tří historických období.

Zápletku hry odstartuje dopis otce synovi. Syn, za nějž budete hrát, svého otce, který předčasně zemřel, nikdy nepoznal, zčásti i proto, že mu jeho archeologická kariéra byla přednější než rodina. Michael, jak se mladík jmenuje, se vydává do neapolského muzea, aby zjistil více o svém otci a tato cesta jej zavede do tří dějinných epoch.

Skrze ulice Neapoli i sály muzea se podíváte do antického Říma, Neapole za vlády Bourbonů a starověkého Egypta. Na své cestě budete rozkrývat jednotlivé životní příběhy tehdejších lidí a na základě komunikace s nimi i směřovat k jednomu z několika konců. Jednotlivá rozhodnutí, jež během hry učiníte mohou změnit celé směřování vyprávění.

Kromě seznámení hráče s historií se Father and Son snaží představit i časově universální motivy a témata. I když Michael pátrá po minulosti svého otce, nachází zároveň i střípky života lidí z jiných epoch a zjišťuje, že jejich starosti se mnohdy nelišily od těch současných.

Pro muzeum v Neapoli hru vyvíjí italské studio TuoMuseo, které vzniklo jako nezisková organizace, jejímž cílem je propojit italské kulturní dědictví s hrami jakožto novým typem média. TuoMuseo založil Fabio Viola, který pracoval v mobilní divizi EA a Vivendi, najdete zde vývojáře, kteří prošli Ubisoftem, Sony i nezávislou scénou.

Ředitel muzea Paolo Giulerini poznamenává: „S touto hrou chceme začít naplňovat jeden z našich dlouhodobých strategických plánů, jímž jsou nové cesty komunikace s veřejností. Ať už jde odkudkoliv, z celého světa, můžete se tak spojit s naším institutem a samotným městem Neapol. Byli bychom rádi, kdyby nás veřejnost vnímala jako inovativní centrum, místo, kde neexistují překážky pro naplnění naší kulturní vize.“

Hra vyjde v březnu zdarma na iOS a Android, přičemž o dalších platformách se teprve uvažuje. Jde o pozoruhodný projekt, který bere myšlenku vzdělávacího softwaru mnohem dál, než je jen prosté nahlédnutí do sbírek či interaktivní prohlídka dobového prostředí. Bude zajímavé sledovat, jak se koncept hry, jež má zápletku a všechny tradiční prvky, jež u her čekáte, ujme u veřejnosti, kterou by třeba nenapadlo, že může na svém mobilu a tabletu hrát vzdělávací a zároveň příběhový titul. Mimochodem, jde také o historicky první hru, jíž produkovalo archeologické muzeum.

Tagy: adventura historická 2D

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.