zavřít

Detektivní adventura Jennifer Wilde vás provede Evropou 20. let ve společnosti Oscara Wilda

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Nejspíš pouze fanatičtí příznivci komiksů vědí, že titul adventury Jennifer Wilde neznačí jméno hlavní hrdinky – alespoň ne tak docela. Jak stejnojmenný komiksový bestseller, tak hra, kterou inspiroval, pojednávají o mladé studentce umění Jennifer Chevalierové a o slavném spisovateli Oscaru Wildeovi. Respektive o jeho duchovi. Jennifer totiž duchy vidí a dokáže s nimi mluvit. Divné, co? Každopádně ale jde o vynikající základ pro nádherné černobílé dobrodružství, které právě teď můžete podpořit na Kickstarteru.

Děj se odehrává ve 20. letech minulého století a podíváte se v něm do Paříže, Londýna i Dublinu. Proč takové světoběžnické dobrodružství, když hlavní hrdinkou je chudá studentka? Protože milá Jennifer se i se svým (ne)mrtvým pomocníkem zaplete do mezinárodní špionážní konspirace, takže se připravte na hutnou detektivní zápletku, jejíž základní otázka je velice osobní – proč musel otec Jennifer zemřít?

K odpovědi se doberete v klasickém stylu point and click adventur. Pohybujete se po světě, mluvíte s lidmi, sbíráte předměty, zjišťujete, jak děj posunout dál. Jennifer Wilde má ovšem v rukávu dvě esa. Jedním z nich je krásné vizuální zpracování, jehož kvality jsou ještě podpořeny jazzovým soundtrackem, a tím druhým je zvláštní způsob řešení hádanek. Z dostupných kousků skládáte dohromady komiksové scény a postupně tak přicházíte na kloub tomu, co se stalo.

Zní to jako chytrý a neotřelý systém, a pokud byste si ho chtěli sami vyzkoušet, můžete si stáhnout volně dostupné demo. Kdyby se vám to, co vidíte, zalíbilo, tvůrci by určitě ocenili nějaký ten finanční příspěvek. Baží po 11 tisících liber, a zatím se jim podařilo vybrat něco přes 3, takže osud kampaně je stále ve hvězdách.

Pokud vše dopadne podle představ autorského týmu, Jennifer i Wilde by měli vklouznou na vaše počítače někdy ke konci příštího roku na PC, Mac a Linux. Přesně, jak se na point and click adventuru sluší a patří.

Tagy: komiks adventura

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1199 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.