zavřít

Dead Cells vzdává poctu Castlevanii i Souls sérii

Windows MAC Linux

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Tvůrci z francouzského studia Motion Twin mají opravdu rádi Castlevanii. Také mají rádi rouge-like hry a tak začali vyvíjet hru Dead Cells, o níž říkají, že je parchantem zrozeným z těchto dvou rodičů. Což není moc hezký způsob, jak se vyjadřovat o své hře, tím spíš, že jde o opravdu pěkně zpracovaný pixelart a především nadějně vyhlížející akci s RPG prvky a náročností, která učaruje především masochistům.

V první řadě obtížnost zajistí fakt, že každá smrt vám zpřehází díky procedurálnímu generování celý dungeon. Nepočítejte s checkpointy či něčím obdobným, co vám pomůže v okamžiku, kdy se ukliknete, neodhadnete kotoul a nebo skočíte přesně tam, kam jste nechtěli.

Na druhou stranu, cílem jejich designu není uvrhnout vás do nekonečného bloudění. Základním rysem Dead Cells by měla být možnost volby, kdy i při procedurálním generování levelů budou k dispozici dvě cesty, kudy se dostat dál. Jedna může být delší, ale snazší, jiná těžší, ale kratší.

Co se týče soubojového systému, tvůrci přímo zmiňují inspiraci Souls sérií, což znamená, že nepřátelé budou mít vzorce chování, které bude lepší se naučit, především u bossů. Každá zbraň bude mít unikátní styl a samozřejmě i vizuální zpracování a když se podíváte na video ze hry, rozhodně to nevypadá na malý arzenál zbraní a kouzel. Motion Twin jdou ve své inspiraci dokonce tak daleko, že zde bude spásný kotoul, během něhož budete mít okamžik nezranitelnosti.

Upřímně, jakkoliv už se mi zajídá posedlost přirovnávání se k Souls hrám, důraz na to, že vás hra bude často zabíjet a malý vývojářský oltářík, na němž tvůrci přináší oběti bohu jménem Rogue-like, Dead Cells vypadá vážně hezky. Vizuální zpracování ukazuje, že pixelart umí být krásný a samotné souboje jsou, navzdory jistě vysoké náročnosti, přehledné. Začíná platit, že v tomto žánru je na nezávislé scéně mnoho povolaných, ale Dead Cells by mohla být jednou z mála vyvolených. Poznáme to letos, kdy hra vyjde na Windows, Mac a Linux.

Tagy: akční fantasy RPG plošinovka roguelike

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun,tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.