zavřít

Chystá se nová hra podle komiksu XIII - zase cel-shading?

PC PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Hrdina se probudí na neznámém místě a neví, jak se jmenuje, kdo je a jaký život žil, ale je jasné, že je součástí strašlivé konspirace a někdo mu dá jasný úkol. Tuto klišé zápletku zneužívají hry velmi často, některé skvěle, jiné už méně, ale málokteré tak graficky výrazně jako střílečka s prostým názvem XIII, kterou v roce 2003 vydal Ubisoft na PC a všech tehdejších konzolích. Pamětníci moc dobře vědí, že hra vycházela ze stejnojmenného komiksu z roku 1984, a přestože upoutala pozornost, tehdy chvilkově populárním, cel-shadovaným zpracováním, herně za moc nestála a komerčně se jí také moc dobře nevedlo.

Osm let je však dlouhá doba na to, aby se na neúspěchy zapomnělo, proto se v současnosti připravuje nový XIII titul pro PC, Mac a iOS krabičky (iPad, iPhone), jak pro MCV potvrdila vydavatelská firma Anuman Interactive. Kdepak, žádné konkrétní detaily zatím k dispozici nejsou. Alespoň si tak můžete sesumírovat představy o tom, jak by měla nová XIII hra vypadat. Cel-shading už dnes není příliš v módě, takže by to chtělo realistickou grafiku. Jenže ta by zase nebyla sto zachovat ducha komiksové předlohy a její použití není příliš pravděpodobné kvůli tomu, že Anumam vydává spíše menší hry. Nebude to tedy žádný monstr projekt – zřejmě. Uvidíme, od potvrzení k oznámení bývá často i několik let vývoje daleko.

 

Tagy: komiks akční

Zdroje: MCV

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.