zavřít

Adventura GRIS slibuje především audiovizuální požitek

Windows Switch

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Někdy si člověk potřebuje orazit od toho věčného shonu, frenetické akce a přemíry násilí. Jednoduše utišit utrápenou mysl, dát na chvíli odpočinout veškerému svalstvu a zapojit pouze spokojený úsměv. Her s uklidňujícím vyprávěním formou skvostného audiovizuálu není mnoho. GRIS je z těch, které umí zaujmout.

Žádné nebezpečí, žádná frustrace, žádná smrt. GRIS je čistě o průzkumu zvláštního světa, který se celý odehrává v hlavě titulní slečny. Prostředí vypráví její příběh, který se točí kolem bolestivé události naznačované videem a obrázky.

Jak budete postupovat ručně malovanými oblastmi s krásnými animacemi, vaše síla poroste. Gris nezesílí jen po emoční stránce. Její kouzelný kabát nabyde nových schopností, které vám pomohou překonávat nové překážky.

S nabývající moudrostí se promění i svět kolem vás, když Gris začne rozumět dříve nepochopitelným věcem a událostem. V cestě vám stojí jen lehké puzzly, milosrdný platforming a pouze dobrovolné výzvy. Ze hry číší pohoda. Nikam se nežene, na nic netlačí, neprozradí nic úplně konkrétního. Stejně jako v případě dívky se příběh formuje ve vaší hlavě.

GRIS vzniká v novém studiu Nomada, jehož součástí je kromě vývojového týmu i umělec Conrad Roset a skupina Berlinist. Studiu kryje záda vydavatelství Devolver Digital. Hra by měla vyjít ještě letos na PC a Switch.

Tagy: hudba malby adventura příběhová

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.