zavřít

Adventura Alaska vypráví o malé komunitě zasažené vraždou

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pořádně zamotaná psychologická detektivka mi vždycky dokáže zpříjemnit den, a ani zrovna nemusí být v knižní podobě. Doufám, že do podobného soudku nakonec zahučí i chystaný projekt jednomužného studia Wreck Tangle Games jménem Alaska. Tahle akční adventura se, jak už naznačuje jméno, odehrává v bývalé ruské, dnes už americké zasněžené divočině na západ od Kanady, konkrétně tedy v malé aljašské vesničce v horách… kde došlo k vraždě.

Autorský popis asi nejlépe vyjadřuje tísnivost celé záležitosti: „Městečko se skládá z pěti rodin, žijících svým vlastním stylem, zaopatřujících zásoby pro sebe i pro své sousedy. Všichni spolu bruslí na zamrzlých jezerech, rybaří spolu na řece, vzájemně jedí své úlovky a užívají si společnosti jeden druhého. Ale jejich každodenní život se brzo změní, když je objeveno tělo, zavražděné na městské přistávací dráze… Komu věříte teď?“

Představte si tu situaci. Celý váš svět je tvořen maximálně pár desítkami lidí a vy najednou víte, že minimálně jeden z nich je vrah. Moc bych se nedivil ani starému známému triku, že podezření padne přímo na vás, a kdo ví, třeba i oprávněně. Drsné ženy a chlapi daleko mimo dosah civilizace nicméně na vyřešení svých problémů určitě nebudou potřebovat pomoc obtloustlého Belgičana s hlavou jako vajíčko, takže je klidně možné, že spravedlnost budou muset obstarat sekyry a lovecké pušky.

Ale nepředbíhejme. Alaska prozatím nemá stanovené ani datum vydání, a malé nezávislé projekty jsou vždy náchylné k nějakým těm neočekávaným odkladům, takže informaci, že hra vyjde „již brzy“, prozatím berte s rezervou.

Tagy: vražda Aljaška akční adventura detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.