zdroj: CD Projekt RED

Zaklínačské karetní singleplayerové RPG Gwent: Rogue Mage vychází už dnes

7. 7. 2022 14:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Kolikrát už jste to slyšeli? Zaklínač 3 je vynikající ze spousty důvodů a jeden z nich je i jeho karetní minihra zvaná Gwent. Ta se díky své obří popularitě osamostatnila v samostatnou multiplayerovou karetku, z níž poté vycházelo také singleplayerové příběhové dobrodružství Thronebreaker. Dneska k téhle dvojici odnoží přibyde další, také samostatný a singleplayerový titul – na PC, iOS a Android vychází Gwent: Rogue Mage.

Jde o dříve spekulovaný projekt Golden Nekker, který CD Projekt RED letos odhalil. Zároveň ho v marketingových materiálech prezentuje jako sólové rozšíření pro Gwent, Rogue Mage je nicméně normálně hratelný i bez svého multiplayerového rodiče. Klidně i kompletně offline.

Samostatná verze vás vyjde na deset dolarů (asi 250 korun), prémiová edice, kde najdete kosmetické doplňky a také karetní balíčky pro multiplayerový Gwent, stojí dolarů dvacet (necelých 500 korun).

„Multiplayerový Gwent je skvělou hrou pro všechny, které baví PvP, ale zároveň naprosto chápeme, že mnoho hráčů Zaklínače milovalo tuhle minihru ze zcela jiných důvodů,“ vysvětluje šéf vývoje Vladimir Tortsov.

Gwent: Rogue Mage se soustředí primárně na stavbu čtveřice balíčků, přičemž využívá hráčům multiplayeru známé karty a mechanismy. Ostatním je pak vysvětluje srozumitelnou formou a navádí k těm správným synergiím v rámci menší databáze karet.

Roguelike element je ve hře přítomný v podobě zkušeností, které se proměňují v sílu určující, kolik karet si na začátku můžete vzít s sebou. Nové karty odemykáte i tím, že postupujete dál na herní mapě, kde si můžete vybírat z několika procedurálně generovaných tras.

Příběhově se Rogue Mage věnuje kouzelníku Alzurovi, kterého sledujeme během jeho pokusů stvořit vůbec prvního zaklínače, tedy stovky let před narozením Geralta a většiny ostatních postav známých z her, knih i seriálu. Prioritou týmu byla ale v tomto případě hratelnost nad příběhem, jak říká Tortsov: „Naším cílem bylo dát hráčům dostatek informací o tom, kdo Alzur je, jaká je jeho motivace a načrtnout jeho svět. Doufáme, že vás příběh dostatečně vtáhne, ale nečekáme, že bude hlavním důvodem, proč se do téhle hry pustit.“

Tortsov odhaduje, že kompletní dohrání a sesbírání všeho může zabrat přibližně třicet hodin, jednotlivé seance ale zaberou zhruba hodinku – nebo i pár minut, pokud přepálíte start. Vedle základního příběhu se můžete pustit také do výzev v podobě vyšších obtížností.

Rogue Mage může hráčům třetího Zaklínače zároveň sloužit jako vstup do světa multiplayerového Gwentu, který je oproti svému minihernímu předobrazu o poznání komplexnější karetní hrou, do níž v uplynulých letech zvládl nabobtnat.

Na GOG, Steamu, App Store a Google Play je Gwent: Rogue Mage dostupný ode dneška.

Nejnovější články