zdroj: Devolver Digital

Trek to Yomi v novém traileru nešetří atmosférou ani krví

10. 3. 2022 16:10 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Ve včerejším nočním streamu State of Play se připomněl také černobílý Trek to Yomi ze stáje vydavatelství Devolver Digital, na němž pracuje designér Leonard Menchiari ve spolupráci s týmem Flying Wild Hog.

Trek to Yomi bude poctou klasickým samurajským filmům Akiry Kurosawy a jeho příběh čerpá z historických událostí stejně tak jako z mytologie. Menchiari v příspěvku na PlayStation Blogu vyznává svou lásku Japonsku a jeho folklóru, ze hry byste ji měli cítit na každém kroku. Autenticita je zásadním stavebním kamenem, a to údajně i v takových detailech, jako je způsob uvázání kimona hlavního hrdiny.

Autoři chtějí ve hře představit širokou kulturu období Edo a tehdejší životní styl, zároveň dbají na pečlivé ztvárnění geografie herního světa a symbolické střídání úsvitů a západů. Černobílá estetika má dodávat atmosféru němých filmů počátku minulého století, ve 2D zobrazení z boku má pak každá obrazovka připomínat pohyblivé divadelní kulisy. 

Nový trailer také odhaluje obsazení zásadních příběhových rolí herci a dabéry. Hlavní postavu Hirokiho ztvární Masajuki Katou, v dalších rolích se představí Akio Ocuka, Hiroki Goto nebo Sarah Emi Britcutt. Hra by měla dorazit ještě v průběhu letošního jara na PC a současnou i minulou generaci konzolí.

Nejnovější články