The Medium se odkládá na leden, na vině je koronavirus a Cyberpunk
zdroj: Bloober Team

The Medium se odkládá na leden, na vině je koronavirus a Cyberpunk

9. 11. 2020 10:32 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nemá cenu chodit kolem horké kaše - ani jako early adopter nového Xboxu Series X nemohu předstírat, že by měla platforma zajímavých nových exkluzivit na rozdávání. Popravdě nemá žádné, a tak jsem svůj pohled upínal k prosincovému vydání chystaného hororu The Medium.

To sice nespadá do okázalé AAA produkce, láká mě na něm ale neotřelý nápad s dvěma dohromady propojenými světy, přítomnost Akiry Jamaoky, dvorního skladatele hudby pro sérii Silent Hill, a taky prostý fakt, že v aktuálním rozpoložení zkrátka potřebuji svou pravidelnou dávku bubáků.

Bohužel já i všichni podobně zaměření hráči budeme muset čekat o kus déle. Vývojáři ze studia Bloober Team totiž oznámili, že se vydání The Medium přesouvá až na příští rok.

Nový termín vydání je stanoven na 28. ledna, autoři jako důvod zmiňují jak koronavirovou situaci v Polsku, tak datum vydání jiných her, které v prosinci mají dorazit na trh. Je tedy zřejmé, že The Medium vyklízí pole pro Cyberpunk 2077, který má vyjít 10. prosince (teď už fakt doopravdy). 

Bloober Team, který má na kontě dvoudílnou sérii Layers of Fear, cyberpunkový Observer (jenž se brzy dočká verze pro next gen platformy, bohužel však nikoli přes bezplatný update) a loňský propadák Blair Witch, slibuje, že The Medium bude jeho dosud nejambicióznějším projektem a že se můžeme těšit na opravdu působivý psychologický horor.

Z dřívějších vyjádření vyplývá, že na hru má studio k dispozici nejen podstatně vyšší rozpočet, ale také že teprve síla nového hardware umožňuje realizovat kreativní vizi tvůrců. Kromě Xboxu Series X a S vyjde i na PC, projekt původně pochází už z éry Xboxu 360.

Nejnovější články