Studio Remedy slaví 26. narozeniny, produkce příští AAA hry právě začala
zdroj: Vlastní foto autora

Studio Remedy slaví 26. narozeniny, produkce příští AAA hry právě začala

18. 8. 2021 14:44 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Finské studio Remedy dnes slaví 26 let od svého založení a ve své domovině je druhé nejstarší, hned po Housemarque. Není to ale jediný důvod, proč o autorech slavného Maxe Payna, Alana Wakea či zatím posledního Controlu hovořit.

Remedy se totiž na svém oficiálním webu podělili o zásadní informaci - jejich příští AAA titul vstoupil do plné produkce. V loňském roce jsme se dozvěděli, že tuto hru bude financovat Epic, a ačkoli žádné bližší informace zatím nemáme, vyrojila se celá řada spekulací o možném návratu útrapami zkoušeného spisovatele Alana Wakea.

Od vydání první hry letos uplynulo už 11 let, vrátil se pak ještě v malé epizodce s podtitulem American Nightmare a naposled jsme jej mohli vidět v jednom z rozšíření pro Control. Předloni navíc Remedy získali vydavatelská práva, která do té doby držel Microsoft. 

Studio má aktuálně 300 členů a rozhodně se nenudí, v procesu má totiž hned několik dalších projektů. Patří mezi ně například singleplayerová kampaň pro CrossfireX, která by měla vyjít ještě letos, kromě toho finští vývojáři pracují také na spin-offu Control s kódovým názvem Condor, který má nabídnout kooperativní PvE hratelnost pro čtyři hráče. V preprodukci je údajně i plnohodnotné pokračování příběhu Jesse Faden a také projekt s označením Vanguard, z něhož by měl vzniknout free-to-play kooperativní titul.

Nejnovější články