Respawn zakládá nové studio. Má podporovat Apex Legends dalších 15 let
zdroj: Foto: Respawn Entertainment

Respawn zakládá nové studio. Má podporovat Apex Legends dalších 15 let

21. 3. 2023 8:00 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Firma Respawn, autoři oblíbené battle royale střílečky Apex Legends, frenetické akce Titanfall a Star Wars Jedi: Fallen Order ze světa Hvězdných válek, otevírá už třetí studio. Pobočce v americkém Wisconsinu bude šéfovat Ryan Burnett, který 14 let pracoval na sérii Call of Duty v týmu Raven Software.

Nová dceřinka se bude plně soustředit na vývoj a podporu právě Apex Legends, se kterým má Respawn nemalé ambice. Předně není vůbec jednoduché stále přicházet s novými nápady každé 3 měsíce. To je totiž frekvence, s jakou do hry přibývají nové sezóny. Ty s sebou často nesou změnu mapy, nové zbraně a další hratelné postavy.

„Implementovat do hry některé prvky nám zabere klidně i dva roky. Například práce na každé nová legendě (hratelná postava, pozn. red.) může trvat rok, rok a půl. Proto je pro nás extrémně důležitá zdravá morálka týmu. Vývoj Apex Legends je maraton a chceme, aby značka byla relevantní 10, 15, klidně i více let. Musíme být připraveni na dlouhou cestu, a ne připravit všechno dopředu a vyhořet u toho,“ přiblížil v rozhovoru pro Gamesindustry.biz plány franšízy šéf vývoje Steven Ferreira.

Nejbližší hrou, které se z dílny studia Respawn dočkáme, je pokračování příběhu Jedie Cala Kestise ve Star Wars Jedi: Survivor, které vychází 28. dubna na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Nejnovější články