Potvrzeno: Netflix natočí seriál na motivy Resident Evilu
zdroj: Foto: Capcom

Potvrzeno: Netflix natočí seriál na motivy Resident Evilu

28. 8. 2020 18:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Herní hororová série Resident Evil se dočkala už šestice filmů s Millou Jovovich v hlavní roli. Namísto sedmičky se chystá restart režírovaný Paulem W. S. Andersonem a taky hned osmi hodinových epizod první sezóny seriálu natáčeného pro Netflix. Postará se o něj stejná produkční společnost Constantin Film.

Příběh vás bude provázet životem čtrnáctiletých sester Jade a Billie Weskerových, pravděpodobně nějak spřízněných se známým záporákem Albertem Weskerem, které se přistěhují do korporátního města New Raccoon City. Čím delší čas v něm tráví, tím víc se zdá, že jejich otec zřejmě skrývá nějaké temné tajemství. Tajemství, které by mohlo zničit svět.

Seriál bude operovat hned ve dvou časových liniích, v té druhé se kalendář přetočí o 16 let kupředu, kde se už pouze Jade snaží s dalšími patnácti miliony přeživších čelit šesti miliardám zombíků infikovaných T-virem. Mimo lidských a zvířecích monster ji ale budou pronásledovat také vzpomínky na minulost, otce a sestru.

Natáčení bude šéfovat Andrew Dabb, jeden ze scenáristů a spoluproducentů Supernatural, režisérem prvních dvou epizod je Bronwen Hughes (The Walking Dead, Breaking Bad, Better Call Saul).

Zatím neznáme žádná herecká jména ani předběžné odhady, kdy by seriálový Resident Evil mohl zamířit na netflixové obrazovky.

Nejnovější články