Odložený duel Deathloop dorazí na jaře
zdroj: Bethesda.net

Odložený duel Deathloop dorazí na jaře

12. 11. 2020 11:55 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Deathloop je první next-genovou střílečkou od studia Arkane Lyon a také jeho první hrou od Prey z roku 2017. Základní premisa je snadná – dvojice nájemných zabijáků je uvězněná v podivné časové smyčce na ostrově Blackreef, kde jsou na věčnost odsouzení k opakování jednoho dne. Coby Colt se snažíte cyklus ukončit zabitím osmi cílů před uplynutím časomíry, coby Julianna v tom Coltovi máte zabránit.

Ačkoliv studio Arkane spadá pod ZeniMax, který byl v září odkoupen Microsoftem, jeho nadcházející hra na nájemné zabijáky v časové smyčce bude mezi konzolemi exkluzivní pro PlayStation 5. Ovšem pouze po omezený čas.

Kvůli pandemii covidu-19 není Deathloop launchovým titulem pro novou generaci konzolí od Sony, čerstvě zveřejněná stránka na PlayStation Store ale odhalila datum vydání a jednotlivé edice spolu s bonusy pro předobjednávky.

Napínavý duel vyjde ve standardní a deluxe edici. V té o 20 dolarů dražší najdete navíc tři zbraně, dva skiny (pro každou hratelnou postavu jeden) a bonusy do hry, stejně jako výběr z oficiálního soundtracku. Za předobjednávku na PS5 navíc obdržíte mačetu a skin pro Colta.

Popisek upřesňuje, proč si Arkane pro Deathloop vybrali z hlediska nové konzolové generace právě PlayStation 5. Využívat bude haptické odezvy nového ovladače a adaptivních triggerů.

Upřesňuje také, nakolik bude Deathloop singleplayerovou záležitostí: Hlavní příběhová linka je Coltovou záležitostí, jeho rivalka Julianna ho nahání a může, ale nemusí být ovládaná jiným hráčem. Zároveň, pokud se na to cítíte, se můžete vydat na lov do kampaně někoho cizího. Multiplayer je čistě dobrovolný, možnost navštívit vás můžete v nastavení úplně vypnout.

Deathloop vychází 21. května 2021 pro PlayStation 5 a PC.

Nejnovější články