Na podzim vyjde Romaster Asterix & Obelix XXL
zdroj: Microids

Na podzim vyjde Romaster Asterix & Obelix XXL

29. 7. 2020 12:17 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Letos na jaře nás ve věku nedožitých 93 let opustil Albert Uderzo. Malíř a kreslíř z malého městečka Fismes u Remeše se zapsal do srdcí milionů především díky svému podílu na tvorbě jedné z nejslavnějších evropských komiksových postaviček – mazaného malého Gala Asterixe.

Ten se poprvé objevil už před 61 lety v magazínu Pilote, papírovou klec komiksu ale brzy přerostl a dočkal se celé řady adaptací, ať už hovoříme o animovaném seriálu a filmech, celovečerních hraných snímcích s Christianem Clavierem a Gérardem Depardieu v hlavních rolích, nebo v neposlední řadě i o videohrách.

První z nich vyšla už v roce 1983 na Atari 2600 a v následujících letech se jich objevilo až překvapivé množství napříč všemi možnými platformami. Té dosud poslední, Asterix & Obelix XXL 3: The Crystal Menhir, jsme se dočkali loni na podzim a velké pozdvižení věru nevzbudila. O rok dříve jsme na aktuálních platformách dostali remaster XXL 2 s podtitulem Mission: Las Vegum, a pokud chcete mít na jedné konzoli hezky celou trilogii, máme pro vás dobrou zprávu.

Chystá se totiž remaster, tedy pardon, Romaster původního Asterix & Obelix XXL. Pracují na něm vývojáři z Osome Studia, kteří se kromě výše zmíněných XXL Asterixů blýskli hororem White Night s originálním výtvarným zpracováním. Hra má vyjít letos 22. října, nabídne vylepšenou grafiku s možností přepínat do původního dobového vzhledu z roku 2006, dva nové herní režimy, nové prvky hratelnosti a novou kameru. Pamětníky jistě potěší, že dabing zůstal pěkně při starém.

Příběh se bude (jak jinak) točit kolem záchrany vesnice a jejích známých obyvatel. Římané opět zaútočili, poslední vzdorující osadu vypálili a všechny přátele unesli, u Toutatise! Dva ústřední hrdinové a psí společník Idefix je budou hledat po celém světě, zbijí u toho stovky Římanů a navštíví kromě Galie i Egypt, Řecko nebo samotný Řím.

Tohle všechno budete moci zažít na PC, PS4, Xboxu One nebo na Switchi.

Nejnovější články