Na počítače míří česká point-and-click adventura Beyond the Wall
zdroj: Foto: se svolením Rocking Toy / Beyond the Wall

Na počítače míří česká point-and-click adventura Beyond the Wall

21. 3. 2023 14:00 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Je smutnou pravdou, že klasické point-and-click adventury odšouply jejich akční sestry na druhou kolej a vlastně tak trochu vymizely. Nicméně, není špatné si čas od času připomenout doby minulé a proč to rovnou neudělat s hrou Beyond the Wall, kterou mají na svědomí zlaté české ručičky.

Prvotina malého nezávislého studia Rocking Toy, které sídlí v Praze, vás postupně provede skrz 13 originálních úrovní, kde na vás čeká klasické řešení hádanek za pomoci předmětů a interakcí s prostředím.

V příběhu se ujmete role malé holčičky, která se jedné vlahé letní noci vydala za svým kamarádem. Na její zvonění nikdo neodpovídá, ačkoliv se v domě svítí. Proto vám to nedá a rozhodnete se, že této malé záhadě přijdete na kloub, což vás vyšle na komorní výpravu rozlehlou zahradou, kde budete překonávat různé nástrahy a potkáte místní obyvatele, jako je obří žabák, liška knihomol nebo nerudný zahradní trpaslík.

Vyprávění v sobě snoubí realitu s dětskou fantazií, kdy nechybí ani humor. Proto se jedná o vhodnou volbu pro děti i odrostlejší publikum. Kdyby však se zdejší obtížností měli ti nejmenší problém, jistě jim nějaký dospělák rád pomůže.

Celou zdejší rodinnou atmosféru podtrhují ručně kreslená pozadí (následně digitálně kolorována) a plošková animace, skrze kterou v Rocking Toy rozpohybovali zdejší osazenstvo. Svůj podíl na pohádkovém kouzlu nese i hladivá originální hudba doplněná o zvuky reálného prostředí.

zdroj: Rocking Toy

Beyond the Wall už je od minulého roku dostupné na mobilních zařízeních se systémy Android a iOS. Na počítačích si ho můžete zahrát už od zítřka, tedy od 22. března. Tvůrci v budoucnu plánují také verzi pro Nintendo Switch.

Nejnovější články