Logický Storyteller vás nechá vtipně převyprávět příběhy o Sněhurce či Drákulovi
zdroj: Foto: se svolením Daniel Benmergui / Storyteller

Logický Storyteller vás nechá vtipně převyprávět příběhy o Sněhurce či Drákulovi

21. 3. 2023 16:50 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Argentinský vývojář Daniel Benmergui na videoherní scéně debutoval v roce 2008, kdy vydal první prototyp své hry Storyteller. Od té doby získal několik cen pro nezávislé tvůrce a vytvořil několik dalších menších projektů jako jsou flashovky Today I Die či I Wish I Were the Moon.

Přes všechny novinky ale stále pracoval na své prvotině. Vývoj provázely nemalé problémy a vývojářské peklo, Benmergui však vytrval, všechny trable překonal a nakonec ji přetavil do plnohodnotné hry. Jméno zůstalo stejné, přičemž na první opětovné odhalení došlo už v roce 2021 v rámci akce Annapurna Interactive Showcase. Nyní, téměř po dvou letech od znovuoznámení, Storyteller konečně vychází. 

zdroj: Annapurna Interactive

Roztomile stylizovaný titul nabízí poměrně unikátní uchopení žánru logických her. Nabízí vám různé ikonické postavy a situace, které můžete znát ze známých příběhů (např. ten o Drákulovi) a přetvořit je ve zbrusu nové příběhy o lásce, zradě či pomstě.

Vaším úkolem je z jednotlivých prvků vytvořit souvislé vyprávění v jednotlivých „komiksových“ panelech, kam budete postupně vkládat vhodné postavy, emoce a dějové zákruty, abyste splnili rámcové, leckdy abstraktní zadání. Můžete přitom „pouze“ převyprávět známé historky, nebo popustit uzdu fantazii, vydat se alternativní cestou a třeba z bídáka udělat hrdinu.

Celá hra se nese ve velice odlehčeném duchu, čemuž ostatně odpovídá i vizuální zpracování, které si zachovává lehce dětinský nádech. Je do jisté míry minimalistické, ale rozhodně příjemné na pohled. Svou trochou k doplnění atmosféry jistě přispěje i hudba od skladatele s uměleckým jménem Zypce. Pokud by se vám při hraní opravdu zamlouvala, soundtrack složený z 18 skladeb bude dostupný i zvlášť.

Storyteller vychází 23. března. Užít si ho mohou hráči a hráčky na PC a Nintendu Switch. O vydání se stará vydavatelství Annapurna Interactive, které ve svém portfoliu nemá snad jedinou vyloženě špatnou hru a jejich výběr z nezávislých hroznů je skoro pokaždé sázkou na jistotu.

Nejnovější články